Meditsiiniraamatukogu kolib ja teenindab internetis

Eesti Meditsiiniraamatukogu liitub Tallinna ülikooli akadeemilise raamatukoguga, et parandada kaasaegse meditsiiniinfo kättesaadavust, teatasid Tallinna ülikool ja sotsiaalministeerium pressiteates.

Eesti Meditsiiniraamatukogu liitub Tallinna ülikooli akadeemilise raamatukoguga- et parandada kaasaegse meditsiiniinfo kättesaadavust- teatasid Tallinna ülikool ja sotsiaalministeerium pressiteates.

Sotsiaalministeerium andis ülikoolile üle nii meditsiiniraamatukogu funktsioonid kui ka vara. Ülikool liidab meditsiiniraamatukogu akadeemilise raamatukoguga ning loob sinna meditsiiniinfokeskuse. Selle loomist toetab sotsiaalministeerium. Ühinemine võimaldab üliõpilastel- õppejõududel- teadlastel ja erialaspetsialistidel saada paremini ligi meditsiinialasele kirjandusele.

Sotsiaalministeeriumi kantsleri Maarja Mändmaa sõnutsi on tal hea meel- et meditsiinialase teabe kogumine ja süstematiseerimine hakkab toimuma kvaliteetsemalt. “Raamatukogu saab areneda akadeemilises keskkonnas ja töötajad teha koostööd väga heade raamatukogunduse asjatundjatega-” ütles Mändmaa.

Tallinna ülikooli akadeemiline prorektor Heli Mattisen rääkis- et endine teaduste akadeemia raamatukogu ei ole mitte ainult Tallinna ülikooli akadeemiline raamatukogu- vaid kogu Põhja-Eesti keskne teadusraamatukogu. Seega on Mattiseni hinnangul täiesti põhjendatud- et raamatukogus on olemas ka rikkalik meditsiinialane kirjandus.

“Samas ei tähenda meditsiin mitte üksnes inimeste ravimist- vaid hõlmab ka ennetavat terviseedendust. Tallinna ülikool panustab juba täna Eesti ennetavasse terviseedendusse rekreatsioonikorralduse ja kunstiteraapiate valdkondade kaudu-” tähendas Mattisen.

Meditsiiniraamatukogu direktor Kristi Kulu tutvustas- et lugejatel tekib võimalus ise tellida ja pikendada raamatut internetis ning kasutada e-raamatute laenutust.

Enne tegevuse lõpetamist analüüsis sotsiaalministeeriumi töörühm meditsiiniraamatukogu korraldust- et välja selgitada tuleviku alternatiivid koos maksumusega. Töörühm jõudis otsusele- et meditsiiniraamatukogu töö jätkamine riigiasutusena ei ole otstarbekas. Optimaalseimaks peeti raamatukogu funktsiooni ning varade üleandmist mõnele avalik-õiguslikule raamatukogule.

Kevadel viidi raamatukogus läbi audit- mis näitas- et ligikaudu 79 protsenti meditsiiniraamatukogu eelarvest kulus administreerimiskuludele ning meditsiiniinfo kogumiseks jäi eelarve ebapiisavaks.<br /> Eesti Meditsiiniraamatukogu on olnud arstiteadusliku kirjanduse vabariiklik keskus- millel oli 2004. a andmetel üle 4000 lugeja ja üle 200 000 teaviku.

Suvel lahkus omal soovil ametist meditsiiniraamatukogu pikaajaline direktor Milvi Tedremaa. Praegu juhib raamatukogu Kristi Kulu. Kokku töötab meditsiiniraamatukogus kaheksateist töötajat. Nende lepingud antakse üle- vahendas BNS pressiteadet.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.