Jõuluvana ei suitseta

20.12.2006

Jõuluvana mõõtis kampaania „HELP - Elagem tubakata!” raames oma kopsude süsinikoksiidi  (CO) taset; tulemused näitavad- et jõuluvana kopsud on tubakasuitsust kahjustamata.

Jõuluvana testis oma kopsude puhtust Korvatunturi kodus Rovaniemis. Jõuluvana oli HELP-kampaania tegevustega kursis ning andis oma täieliku toetuse ka kampaania eesmärgile - see on inimeste- eelkõige noorte teavitamine terviseohtudest- mida suitsetamine ja tubakasuits nii suitsetajatele kui ka neid ümbritsevatele inimestele põhjustab. Jõuluvana tundis eriti suurt muret perede pärast- kus lapsevanemad suitsetavad.

„Kui vanemad suitsetavad- on see kahjulik nende endi tervisele. Samal ajal hingavad tubakasuitsu aga sisse ka nende lapsed. Tervis on meie kõigi jaoks väärtuslikum ka kõige kallimast jõulukingitusest. Inimesed ei peaks suitsetamisega oma tervist ohtu seadma ja saama tervise väärtusest aru alles pärast seda- kui see läinud on-” ütles jõuluvana teda külastanud HELP-kampaania esindajatele.

Üle-euroopaline suitsetamisvastane HELP-kampaania viib süsinikoksiidi mõõtmisi läbi avalikel üritustel- teavitamaks inimesi suitsetamise ja passiivse suitsetamise mõjudest. 2006. aastal lasi Euroopa Liidu 25 liikmesriigis süsinikoksiidi taset oma organismis mõõta 75-000 inimest- sealhulgas Eestis üle 2-300 inimese. HELP-kampaania jätkab CO-testide läbiviimist ja tubakavastast teavitamist ka 2007. aastal.

Süsinikoksiid ehk vingugaas on sigaretisuitsu üks mürgisemaid koostisosi- mida hingavad sisse kõik suitsetajad sigaretti- sigarit- vesipiipu ja muid tubakatooteid tõmmates. Samuti hingavad vingugaasi sisse mittesuitsetajad suitsuses ruumis viibides. CO-testi tulemused näitavad- mil määral suitsetamine - aktiivne või passiivne - on organismi mõjutanud.

 

<strong>Kampaania „HELP - Elagem tubakata”:<br /></strong><br /> Euroopa Komisjoni algatatud kampaania „HELP - Elagem tubakata” toimub samaaegselt kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides eesmärgiga veenda inimesi suitsetamisest loobuma või suitsetamist mitte alustama. Selleks tehakse mitmesugust teavitustööd ja korraldatakse 25 liikmesriigi televisioonis reklaamikampaania.

„HELP - Elagem tubakata” raames edastatakse regulaarselt pressiteateid- et anda meediale asjakohast terviseteemalist teavet kampaania algatuste toetuseks- laiendamiseks ja tõhustamiseks.

HELP-kampaania pressiteateid- materjale- logo ja pilte saab alla laadida veebilehelt <a href="http://www.help-eu.com/">http://www.help-eu.com/</a>

Käesolevas tekstis esitatud vaated ei kajasta Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.<br /><br /><br /> Fotod Jõuluvanast oma süsinikoksiidi taset mõõtmas:<br /><br /><img hspace="6" src="http://www.bns.ee/pictures/jvs1.jpg" border="0" /><br /><br /><img hspace="6" src="http://www.bns.ee/pictures/jvs2.jpg" border="0" /><br /><br />

<br /> Kontakt:

Maris Lindmäe<br /> konsultant<br /> Corpore AS (rahvusvahelise kampaania esindaja Eestis)<br /> Tel: 666 0603<br /> GSM: 522 2426<br /> E-post: <a href="mailto:maris@corpore.ee">maris@corpore.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.