Reformierakond soovib tervisekontrolliks kuluva raha maksuvabastust

20.12.2006

Reformierakonna juhatus kiitis täna heaks erakonna tervise- ja sotsiaalpoliitika põhiteesid Riigikogu valimiste programmiks.

Ühe olulisema uuendusena soovib Reformierakond iga-aastase korralise meditsiinilise läbivaatuse kulud summas 2000 krooni ühe inimese kohta kalendriaastas maksuvabaks muuta.

"Reformierakonna tervisepoliitika eesmärk on terve inimene ja tervena elatud eluea pikendamine. Tahame innustada inimesi tervist kontrollima- et võimalikud haigused või terviseriskid võimalikult varakult avastatud saaksid-" rääkis tervishoiuteeside koostamist juhtinud Riigikogu liige Tõnis Kõiv. "Oluline on ka oluline suurendada igaühe vastutustunnet terviseriskide vältimisel ja inimeste teadlikkuse sihikindlat suurendamist tervislike eluviiside väärtustamisel ja haiguste ennetamisel-" lisas ta.

Kõivu hinnangul määrab elanikkonna tervise tuleviku ära noorukite ja noorte riskiteadlik käitumine ja terviseriske vältivate valikute tegemine. Et seda suunata- tahab Reformierakond suurendada terviseedenduse programmide mahtu.

"Reformierakonna prioriteet hambaravis on lapsed ja pensionärid-" lausus Tõnis Kõiv- kelle ettepanekul Haigekassa nõukogu hiljuti kahekordistas hambaproteesihüvitust pensionäridele ja kaotas selle hüvituse taotlemisel vanusepiirangu. "Ennetusprogrammiga õige suuhügieeni õppimiseks tuleb algust teha juba lasteaias-" sõnas ta.

Reformierakond soovib- et haigekassa raviraha kasutataks investeeringuna rahva tervisesse. "Reformierakond on jätkuvalt seisukohal- et ravikindlustusraha on mõeldud raviks. Aastatel 2001-2007 on Haigekassa eelarve kahekordistunud. Reformierakonna majanduspoliitika jätkumine tagab Haigekassa eelarve edaspidise kasvu- mis võimaldab tõsta tervishoiutöötajate palka ja osutada inimestele rohkem raviteenuseid-" selgitas Kõiv.

Puuetega inimeste puhul seatakse eesmärk rakendada abivajajakeskset personaalset lähenemist. "Tahame aktiivsete tööturumeetmete abil soodustada puuetega inimeste töötamist. Usume- et 15 aastaga on võimalik tööealiste puudega inimeste seas saavutada 50% tööhõive-" rääkis Tõnis Kõiv.

HIV-nakkuse saajate arvu soovitakse vähendada 50-70 juhuni aastas miljoni elaniku kohta- mis on Euroopa keskmine tase. Praegu on Eesti selle statistikanumbriga Euroopa Liidus kahjuks kurvalt ühel esimestest kohtadest. "Siin on tegemist valdkonnaga- kus igaüks saab terviseriski ära hoida. Eelkõige keskendume ennetustegevusele noorte ja lastevanemate hulgas hoidmaks ära nakatumist HIV-viirusesse-" lausus Kõiv.

 

Kõik erakonna valimisprogrammi teesid leiab erakonna kodulehelt <a href="http://www.reform.ee/" target="_blank">http://www.reform.ee/</a> 

Reformierakonna üldkogu kinnitab erakonna valimisprogrammi 13.jaanuaril 2007.<br /><br /><br /><br /> Täiendav info:<br /><br /> Tõnis Kõiv<br /> Riigikogu liige<br /> Keskkonnakomisjoni esimees<br /> +372 506 5300<br /> +372 631 6512<br /><a href="mailto:tonis.koiv@riigikogu.ee">tonis.koiv@riigikogu.ee</a><br /><a href="http://www.reform.ee/" target="_blank">http://www.reform.ee/</a><br />

Teate koostas ja edastas:

Peep Lillemägi<br /> Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus<br /> +372 51 31 265<br /><a href="mailto:Peep.Lillemagi@riigikogu.ee">Peep.Lillemagi@riigikogu.ee</a><br />

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.