Ühiskondliku leppega liitus kaks uut osapoolt

Pressiteade

20.12.2006

<br /> Täna- 20. detsembril liitusid ühiskondliku leppega MTÜ Eesti Klubi ja Bengt Gottfried Forseliuse Selts. Ühiskondlikul Leppel on nüüd 65 osapoolt.

MTÜ Eesti Klubi on loodud 2003. aastal. Eesti Klubi on rahvusromantilise suunitlusega ühendus- mis ühendab erineva maailmavaate ja usutunnistuse ning erineva sotsiaalse ja erakondliku kuuluvusega inimesi- kelle eesmärk on kaasa aidata eestluse kestmisele ja edendamisele. Hetkel on klubil üle saja liikme Tallinnas- Tartus ja Tapal. Tegevus on peamiselt keskendunud majandus- ja haridusvaldkondadele- kavas on hakata käsitlema ka rahvusrituaalide teemat.

1989. aastal asutatud Bengt Gottfried Forseliuse Seltsi eesmärgiks on tegeleda Eesti kooli edendamise- noorsootöö ja hariduse ajaloo uurimisega. Forseliuse seltsi on pikka aega juhtinud Arnold Rüütel- kes hetkel on seltsi auesimees.

Selts ühendab praegu 65 kooli üle Eesti- üksikisikuid- luterlikke kogudusi ja ühinguid. Igal aastal korraldatakse mitmeid suurüritusi eesti keele ja kultuuri oluliste aastapäevade tähistamiseks ning antakse välja kolme sarja: artiklikogumik „Forseliuse Sõnumid”- „B. G. Forseliuse Seltsi Toimetised” ja „B. G. Forseliuse Seltsi Raamat”.

Täna toimunud Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse nõukogu koosolekul olid arutluse all ka sihtasutuse arenguperspektiivid. „Ühiskondliku leppe protsessil on täna kaks olulist prioriteeti: leppe uuendamine ja sihtasutuse tegevuse ümberkorraldamine ning Eesti Inimarengu Aruanne 2006- mis ilmub järgmise aasta veebruaris-” kommenteeris sihtasutuse juhataja Peep Mühls.

Sihtasutuse nõukogu otsustas ühiskondliku leppe uuendamise kava viia lõpule 2007. aasta märtsi keskel.

Eesti Inimarengu Aruanne on Eesti sotsioloogide koostatav rahvusvaheline väljaanne- mille eesmärgiks on analüüsida olulisi Eesti inimarengu probleeme- võrrelda Eesti arengut teiste riikidega ning hoida üleval diskussiooni ühiskonnale olulistel teemadel nagu tervishoid- haridus- eluga rahulolu- tööhõive- sallivus- kihistumine jne. Aruande üldiseks suunitluseks on inimarengut mõjutavate poliitikate kujundamine ja toetamine. Raamat- mille põhisisuks on elu ja hea käekäigu väärtustamine kõigil kontinentidel- on saanud üheks enamtsiteeritud arengudokumendiks maailmas.<br /><br />  <br /> Eneli Vilismäe<br /> infojuht<br /> Ühiskondliku Leppe SA<br /> tel: 661 2800<br /> GSM: 521 7780<br /> e-mail: <a href="mailto:eneli.vilismae@lepe.ee">eneli.vilismae@lepe.ee</a><br />

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.