Eli Lilly detsembri uudiskiri

UUDISED

<br /><strong>Alimta efektiivsuselt võrdne konkurendiga</strong>

01.11.2006 teatas Eli Lilly- et korraldab III faasi kliinilised uuringud- et tõendada Alimta efektiivsust ja saada ravimile näidustus väikerakulise kopsuvähi raviks.

Uuringus osaleb 1200 patsienti üle maailma- eesmärgiks on uurida Alimta ja karboplatiini efektsiivust väikerakulise kopusvähi ravis võrrelduna hetkel enim kasutatava ravimikombinatsiooniga. III faasi lõppedes antakse hinnang- kuivõrd ravim pikendab patsiendi eluiga.

15-20% kopsuvähi juhtudest on väikerakulise kopsuvähi diagnoosiga. Hetkel kasutatakse Alimtat mitteväikerakulise kopusvähi teisese ravimina- mille diagnoos moodustab 80% kõigist kopsuvähi diganoosidest. Väikerakuline kopsuvähk on reeglina agressiivne ja kiire levikuga- valdavalt on tegemist suitsetamisest põhjustatud haigusega. Patsiendi keskmine eluiga alates diganoosimisest on 2-4 kuud. Raviga on võimalik eluiga pikendada 7-11 kuuni.

Alimta 500 mg infusioonilahuse kontsentraadi pulber. Retseptiravim. Toimeaine: pemetrekseedi (dinaatriumpemetrekseed). Näidustused: ALIMTA koos tsisplatiiniga on näidustatud eelnevalt keemiaravi mittesaanud patsientide raviks- kel esineb mitteresetseeritav pleura maliigne mesotelioom. ALIMTA on näidustatud monoteraapiana patsientidele- kel esineb lokaalselt kaugelearenenud või metastaseerunud mitteväikeserakuline kopsuvähk- pärast eelnevat keemiaravi.

Müügiloa hoidja:  Eli Lilly Nederland B.V. Grootslag 1 - 5. NL-3991 RA Houten. The Netherlands.

Tootja: Lilly France S.A.S.- rue du Colonel Lilly-F-67640- Fegersheim- Prantsusmaa

Müügiloa number: EU/1/04/290/001.Eesti esindus: Eli Lilly (Suisse) S.A. Eesti filiaal- Roosikrantsi 10?- Tallinn- tel. 681 7280. Täiendav teave on saadaval Eli Lilly Eesti filiaalist.

 

<strong>Humatrope sai kaks uut näidustust</strong>

03.11.2006 teatas Eli Lilly- et juba 20 aastat turul olnud Humatrope sai ühe nädala jooksul kaks uut näidustust USA-s ja Euroopas.

USA-s on Humatrope`i (somatropiin) näidustustele lisatud ravi SHOX-i puudulikkuse korral- mis teeb Humatrope`ist ainsa ravimi- mida saab selle seisundi raviks kasutada. Euroopas on alates 28.10. lubatud Humatrope´i (somatropiin) kasutada vastsündinutel- kelle sünnikaal on liiga madal.

Humatrope arendati välja 1980 aastatel. Ravimil on näidustus erinevate kasvuprobleemide raviks USA-s- Kanadas- Jaapanis- Euroopas ja mitmetes teistes piirkondades maailmas.

 

<strong>Onkoloogia lõuendil konkursi võitjad välja kuulutatud</strong>

05.11.2006 kuulutati Londonis välja Onkoloogia lõuendil 2006 aasta konkursi võitja- milleks tunnistati töö pealkirjaga “Jälle juuksed”.

Töö autoriks oli Linda Dibblee USA-st- kelle töö oli inspireeritud  võitlusest rinnavähiga ja haiguse alistamisest- töö pealkiri oli “Jälle juuksed” . Võidutöö valiti välja rohkem kui 2000 konkursile laekunud töö hulgast. Osalejaid oli kokku 43-st riigist. Linda Dibblee ütles auhinnatseremoonial- et tema töö väljendab haiguse ajal läbi elatud mõtteid- lootusi ja pettumusi.

Teise koha vääriliseks hinnati munasarjavähist paranenud inglanna Bobbie Redemeri töö “Mõtisklus” ja kolmanda koha sai kilpnäärmevähist paranenud kolumblanna Consuelo Ardila Orjuela  töö “Miks mina?”

Alates 2007 aasta jaanuarist alustab töödest koostatud näitus kaheaastast ringreisi maailmas.

 

<strong>Byetta sai Euroopas müügiloa</strong>

21.11.2006 teatas Euroopa Komisjon Eli Lillyle ja Amlyn Pharmaceuticasele- et on andnud nende uuele 2. tüüpi diabeediravimile Byetta (eksenatiid) müügiloa.

Byetta (eksenatiid) on esimene omalaadne ravim- mis on mõeldud patsientidele- kellel on diagnoositud 2. tüüpi diabeet ja kes ei kasuta insuliini. Ravimi eripäraks- võrreldes varasemate selle diagnoosiga patsientidele mõeldud ravimitega- on Byetta (eksenatiid) omadus sünteetiliselt matkida keha poolt toodetavat inkretiinhormooni GLP-1. Ravim püsib vereringesüsteemis ja hakkab mõjuma ainult siis- kui veresuhkru tase tõuseb liiga kõrgele.

Kliinilised uuringud näitavad- et lisaks aitab Byetta (eksenatiid) pikemaajalisel kasutamisel diabeetikutel kaalus alla võtta ning alandab kolesteroolitaset ja vererõhku.

Eestis on reaalne võimalus Byetta (eksenatiid) kättesaadavaks teha aastal 2008.

Byetta 5mg 5-mikrogrammine süstelahus- eeltäidetud ampullsüstal ja 10-mikrogrammine süstelahus- eeltäidetud ampullsüstal. Retseptiravim. Toimeaine: eksenatiid. Näidustused: Byetta on näidustatud 2. tüüpi suhkurtõve raviks kombinatsioonis metformiini- ja/või sulfonüüluureaga patsientidel- kellel nende suukaudsete ravimite maksimaalsete talutavate annustega ei saavutata piisavat kontrolli vere glükoosisisalduse üle.

Müügiloa hoidja:  Eli Lilly Nederland B.V. Grootslag 1 - 5. NL-3991 RA Houten. The Netherlands. Müügiloa numbrid: EU/1/06/362/001 -2- EU/1/06/362/003 -4. Müügiloa väljastamise kuupäev: 20. november 2006

Tootja: Lilly Pharma Fertigung und Distribution GmbH amp; Co. KG- Teichweg 3- D-35396 Giessen- Saksamaa.

Eesti esindus: Eli Lilly (Suisse) S.A. Eesti filiaal- Roosikrantsi 10?- Tallinn- tel. 681 7280. Täiendav teave on saadaval Eli Lilly Eesti filiaalist.

 

<strong>Lilly sõlmis kokkuleppe koostööks Applied NeuroSolutionsiga</strong>

29.11. 2006 teatas Eli Lilly- et on sõlminud kokkuleppe Applied NeuroSolutionsiga- mille eesmärgiks on välja arendada uusi ravivõimalusi Alzheimeri tõve raviks.

Koostööleppe tulemusena omandas Lilly õigused kõigile teadustöö käigus saavutatavale  intellektuaalse omandiga seotud valdkondadele nagu biothenilise ekspertiisi tulemused neuropatoloogias.

Lilly arendustöö prioriteediks on töötada välja uus Alzheimeri ravim. Hetkel on Lillyl varajases staadiumis arendamisel kaks molekuli. Lilly uue- katsefaasis oleva ravimi LY2062430- koostises on inimese monoklonaalsed antikehad- mis seonduvad väikese proteiini - amüloidbeetaga (A beeta). Teadlased usuvad- et A beeta on peamiseid faktoreid amüloidnaastude moodustumisel- mille tõttu ajurakud surevad aeglaselt. A beeta antikeha on näidanud potentsiaali selle protsessi aeglustamiseks.

Hetkel ei ole Alzheimeri tõve vastu tõestatud toimega ravimit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.