Riigi esindajad tervishoiutöötajatele palgaläbirääkimistel pakkumist ei teinud

22.12.2006

Täna toimus tervishoiusektori töötüli lepitusmenetluse esimene kohtumine riikliku lepitaja juures. Palgaläbirääkimistel tööandjat esindava valitsuskomisjoni esimees sotsiaalminister Jaak Aab kohtumisel ei osalenud.

Tervishoiutöötajad olid valmis nõustuma sotsiaalministri varem meedias välja öeldud palganumbritega riigiasutustes töötavatele arstidele 114 krooni- õdedele ja hooldustöötajatele 55 krooni tunnis. Arstid oleksid rahul ka 110 ja hooldustöötajad 35 krooniga tunnis- võimaldades nii õdedele tunnipalgaks 60 krooni. Kohal viibinud komisjoniliikmed abiminister Peeter Laasik ja Sotsiaalministeeriumi tervishoiu asekantsler Ivi Normet seda ettepanekut vastu ei võtnud ega teinud ka teist riigipoolset pakkumist.

Haiglate Liidu hinnangul ei piisa Haigekassa 2007.a eelarves ettenähtud vahenditest enamaks kui 12%-liseks palgatõusuks. Sellest lähtudes tegid nad praeguste ressursside juures maksimaalse võimaliku miinimumtasude pakkumise: arstidele 84-4 kr- õdedele 43-9 kr ja hooldustöötajatele 25-9 krooni tunnis.

Pakutud tunnitasud tervishoiutöötajaid ei rahulda ja palgakokkulepet sõlmida ei võimalda.

Osapoolte järgmine kohtumine riikliku lepitaja juures toimub 11. jaanuaril.<br /><br /><br /> Eesti Arstide Liit<br /> Eesti Keskastme Tervishoiutöötajate Kutseliit<br /> Eesti Õdede Liit<br /> Eesti Tervishoiutöötajate Ametiühing<br />

Lisainfo:<br /><br /> Katrin Rehemaa<br /> EAL<br /> tel 5135121<br /><a href="mailto:eal@arstideliit.ee">eal@arstideliit.ee</a>

Inna Rahendi<br /> EKTK<br /> tel 5655321

Ester Pruuden<br /> EÕL<br /> tel 53414540

Piret Kruuser<br /> ETTAL<br /> tel 5290711

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.