Tervishoiutöötajad esitavad palgareformile oma ettepanekud

22.12.2006

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaarega täna kohtunud Eesti Arstide Liidu ja Eesti Keskastme Tervishoiutöötajate Kutseliidu esindajad lubasid esitada tuleva aasta jaanuaris omapoolsed ettepanekud avaliku sektori palgareformi kokkuleppe eelnõule.

Kohtumisel olid kõik osapooled positiivselt meelestatud- sest eesmärgid on ühtsed ja samuti on ühine arusaam tervishoiuvaldkonna olukorrast.

Savisaar rõhutas taas- et avaliku sektori palgareform pole valimispropaganda. “Praegu on väga hea aeg saavutada kokkuleppe tõsta nelja aastaga avaliku sektori töötajate keskmine palk 25 000 kroonini-” ütles Savisaar. “Ilma sellise kokkuleppeta jääb Eestis üha vähemaks kvalifitseeritud tööjõudu- sest haritud inimesed siirduvad välismaale parema palga peale.”

Eesti Arstide Liidu (EAL) esindaja Indrek Oro sõnul on parempoolsed erakonnad pidevalt rõhutanud- et tervishoiu jaoks on juba piisavalt raha eraldatud. “Tegelikult pole probleem rahas- vaid probleem on tööjõus-” selgitas ta. “Pole inimesi- kes tööd teeks. Ka töötingimused on üks argument- miks inimesed lahkuvad.”

EAL-i esindaja Toomas Kariis ütles- et tervishoiusektori kulude paremaks planeerimiseks tuleb sõlmida pikemaajalisi kokkuleppeid. “Kokkulepe on palju laiem- kui vaid tööandja ja töötaja vaheline lepe-” märkis ta. “EAL on seadnud eesmärgiks- et arste väärtustatakse senisest enam ja et nooremarstide miinimumpalk oleks kaks Eesti keskmist palka ehk pool  parlamendiliikme palka nagu seda on mujal Euroopa riikides.”<br /><br /> Eesti Keskastme Tervishoiutöötajate Kutseliidu esindaja Marika Rohtväli ütles- et Eestis koolitatakse mitmes koolis Euroopa Liidu standarditele vastavalt õdesid- aga enamus lõpetajatest leiavad tasuva erialase töö väljaspool Eestit.

Sotsiaalminister Jaak Aab ütles- et muude tegurite kõrval motiveerib inimest põhiliselt palk ja sellepärast räägimegi ikkagi palgareformist. “Kavandatav palgareform on pikemas perspektiivis väga oluline kogu Eesti jaoks-” märkis ta.

 

Kadri Must<br /><a href="mailto:kadri@keskerakond.ee">kadri@keskerakond.ee</a><br />

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.