Aab: rahandusministri avaldus on üllatav

29.12.2006

Sotsiaalminister Jaak Aabi sõnul on äärmiselt kahetsusväärne- et rahandusminister teeb üllatavaid avaldusi ETV „Jõulutunneli” saatega inimeste annetuste eest ostetavate reanimobiilide käibemaksu katmise osas.

Ministri sõnul on võimatu- et sotsiaalministeerium oleks planeerinud eelarvesse annetusrahade eest ostetavate reanimobiilide käibemaksu katmise. „Me ei saa sellist rida oma eelarvesse planeerida- sest rahandusministeeriumi eelarve osakond ei lase seda läbi-” ütles Aab. „Ka ei ole rahandusministeerium lubanud mitte kunagi planeerida ühelgi ministeeriumil eelarvesse tagavararaha- mille eest saaks selliseid kulusid katta.”

Sotsiaalministeerium täidab maksuseadusi- mille on koostanud rahandusministeerium ning Euroopa Liidu direktiive- mille vastavad muudatused Eestis on ette valmistanud samuti rahandusministeerium.

„Kõik otsad on alati olnud rahandusministeeriumi käes-” sõnas minister. „Kui rahandusministeerium oleks meil võimaldanud kirjutada eelarvesse rea- mille eest katta annetuste eest ostetava meditsiinitehnika käibemaksu või lubanud planeerida eelarvesse varuraha- siis oleks meil olnud seda raha kusagilt võtta.”

Aab ütles- et kui rahandusminister toob ostetavate reanimobiilide käibemaksu küsimuse valitsusse- siis ta toetab käibemaksu katmist. „Tulevikus peab aga rahandusministeerium välja mõtlema korra- kuidas annetustelt minevat käibemaksu tagasi maksta ühtsetel alustel- mitte erandkorras pretsedente luues-” sõnas minister.

Aab märkis- et sotsiaalministeerium on arvestanud eelarves meditsiiniseadmete käibemaksu tõusuga- kui see on kooskõlas seadustega. Nii on tuleva aasta eelarvesse kavandatud kiirabi<br /> rahastamiseks 80 miljonit krooni rohkem kui tänavu. „Selle raha eest saab kiirabi muuhulgas soetada uut tehnikat ning seal on arvestatud ka käibemaksu tõusu katmisega-” sõnas minister.

Haiglate meditsiiniseadmete käibemaksu tõusu lahendas sotsiaalministeerium koostöös riigikogu rahanduskomisjoniga- sest rahandusministeerium vastavat taotlust ei toetanud. Meditsiiniseadmete käibemaksu tõusu katmiseks on sotsiaalministeeriumi tuleva aasta eelarves ligi 90 miljonit krooni.

 

Marika Raiski<br /> meediasuhete nõunik<br /> Sotsiaalministeerium<br /> tel 6 269 323<br /> mob 53 448 086<br /> e-post: <a href="mailto:marika.raiski@sm.ee">marika.raiski@sm.ee<br /></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.