Rahandusministeerium teeb ettepaneku

29. detsember 2006.

<strong>Rahandusministeerium teeb ettepaneku "Jõulutunneli" saate annetuste eest ostetavate reanimobiilide käibemaksu kompenseerimiseks valitsuse reservfondist</strong>

Rahandusministeerium teeb ettepaneku kompenseerida haiglatele ETV "Jõulutunneli" saatega inimeste annetustest kogunenud 3 156 350 krooni eest ostetavate reanimobiilide käibemaks valitsuse reservfondist.

"Jõulutunneli" saatega kogutud annetusraha eest meditsiiniseadmete ostmisel makstava käibemaksuga seonduvat ei saa kuidagi pidada Eesti käibemaksusüsteemi probleemiks. Käibemaksuseaduse järgi on maksustatud kõik teenused ja kaubad - see on üldise tarbimismaksu põhialus. Kui ostetav teenus või kaup ei kuulu maksuvabade kaupade nimekirja- mis on nii Eestis kui kõikides EL riikides ühesugune- siis ei ole võimalik maksust vabastada ühtegi teenust ega kaupa üksnes sellepärast- et see osteti annetatud rahast.

Käibemaksusüsteemi väliselt on riigil õigus kompenseerida igasuguseid kulutusi- sealhulgas ka maksudeks makstavaid summasid. Näiteks on välisabiprojektide puhul üldjuhul alati nõue- et abirahast ei tohi makse maksta ja seetõttu tuleb abisaajal maksude osa endal finantseerida. Mitmete välisabi projektide puhul on abisaajad taotlenud riigilt maksude tasumiseks omafinantseeringu raha ja see on ka eraldatud. Mõistagi tuleb seda ette näha ja vastavad taotlused enne eelarveaasta algust vastava valdkonna ministeeriumile esitada. See on<br /> eelkõige valdkondliku ministeeriumi otsustada- kas rahaeraldis eelarvest on vajalik või mitte ja kui suures summas see vajalik oleks.

"See on ka teistes Euroopa Liidu riikides levinud praktika- et suuremate heategevusprojektide puhul näeb selle valdkonnaga tegelev ministeerium kulud oma eelarves ette. "Jõulutunneli"  saate küsimus on ka varem üles kerkinud ja rahandusministeerium on sama seisukohta väljendanud ka siis-" täpsustas rahandusminister. "Kuivõrd sotsiaalministeerium oma eelarvet koostades selle annetussummaga arvestada ei osanud- teeme ettepaneku sel aastal teha erand - taotleme käibemaksusumma kompenseerimist valitsuse reservfondist."

Tartu ülikooli kliiniku või Tallinna lastehaigla lastefondil pole mingeid takistusi vajaminevate summade sotsiaalministeeriumi kaudu riigieelarvest taotlemiseks. Selleks tuleb vajalikud summad oma eelarvetaotluses ette näha ja kui sotsiaalministeerium peab seda vajalikuks- lisab ta selle ministeeriumi eelarvetaotlusesse. Seda tegevust ei takista ka asjaolu- et täpne annetuse suurus pole teada - kõik riigi kulud planeeritakse prognoosi alusel ja see on  eelarveliste asutuste tavapärane töö.

<br /> Lisainfo:

Kristi Künnapas<br /> Rahandusministeerium<br /> Kommunikatsiooniosakond<br /> Tel. 6 113 035<br /> Mob. 56 215672<br /> E-mail: <a href="mailto:Kristi.Kynnapas@fin.ee">Kristi.Kynnapas@fin.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.