HELP pakub isiklikku suitsetamisest loobumise kava

15. jaanuar 2008

<br /> Kampaania HELP raames on välja töötatud tugiteenus- mille kaudu saadetakse Internetis registreerunutele kahe kuu jooksul korrapäraselt e-kirju- et aidata neil suitsetamist lõpetada.

Kõik- kes soovivad suitsetamisest loobuda ning saada meilitsi pakutavat tugiteenust- saavad end registreerida koduleheküljel http://www.help-eu.com/ . Alates tugiteenuse käivitamisest 2007. aasta keskpaigas on end koduleheküljel registreerinud kümned tuhanded suitsetajad.

Võitlus passiivse suitsetamise vastu kogub iga kuuga Euroopas suuremat toetust. Vähem kui aasta pärast seda- kui Prantsusmaal kehtestati üleriigiline suitsetamiskeeld enamikus avalikes kohtades (sh haiglad- koolid ja kontorid)- laiendas valitsus keeldu ka baaridele- restoranidele- hotellidele- ööklubidele ja kohvikutele. Üksteist Saksamaa liidumaad tähistavad uue aasta algust sellega- et kehtestavad suitsetamiskeelu avalikes kohtades- sh restoranides ja baarides. Hollandis kehtestatakse suitsetamiskeeld 1. juulist- kuid näib- et paljud restoranid on suitsetamiskeelu jõustanud juba uue aasta algusest.

Jaanuaris ja veebruaris korraldab HELP jõulise meediakampaania- mille abil teavitatakse inimesi sellest- et neile pakutakse suitsetamisest loobumiseks sobivat ja kasulikku abi. Tele- ja Interneti-kampaania- mis algab 14. jaanuaril ning kestab veebruari lõpuni riiklikes ja üleeuroopalistes telekanalites ning kodulehekülgedel 27 Euroopa Liidu liikmesriigis- edastab kampaania sõnumit nii suitsetajatele kui ka mittesuitsetajatele.

14. jaanuarist kuni 10. veebruarini lastakse umbes sajal riiklikul ja üleeuroopalisel telekanalil eetrisse kolm 20-sekundilist TV-klippi- et innustada ja suunata inimesi kampaania HELP kodulehte külastama.

-   Ennetamine: kümme nõuannet- kuidas vältida suitsetamise alustamist.

-   Lõpetamine: vajad suitsetamise lõpetamiseks juhendajat?

-   Passiivne suitsetamine: viis fakti passiivse suitsetamise kohta.

<br /> Telekampaaniat täiendab ja toetab üleeuroopaline ja liikmesriikides korraldatav Interneti kampaaniate laine- samuti õhutab see külastama kampaania HELP kodulehte.

Euroopa Komisjoni voliniku Markos Kyprianou poolt 2005. aastal algatatud Euroopa Komisjoni kampaania "HELP - elagem tubakata" on üks ulatuslikemaid rahvatervisega seotud teadlikkuse suurendamise kampaaniaid- mis iial korraldatud. Kampaania üldeesmärk on pakkuda abi ja toetust- et suitsetamist mitte alustada- aidata kaaslaste survele vastu seista ning käsitleda passiivse suitsetamise teemat.

2007. aasta detsembris omistati kampaaniale Euroopa kvaliteediauhind tarbijate tervishoiu kategoorias. Auhinnatseremoonia korraldas rahvusvaheline ajakiri Communications Director. HELPi pressiteateid- materjale- logo ja pilte saab alla laadida Interneti-aadressilt http://www.help-eu.com/ . Sisselogimine: help; salasõna: pressdesk

<em>Märkus: Käesolevas tekstis esitatud vaated ei esinda Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.</em>

 

Piret Pert<br /> Konsultant<br /> Suhtekorraldusbüroo Corpore<br /> Narva mnt. 7- Tallinn 10117- Estonia<br /> Tel: +372 6660 601<br /> Mob: +372 5252 001<br /> Fax: +372 6661 611<br /> E-mail: <a href="mailto:piret@corpore.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">piret@corpore.ee</span></a><br /><a target="_blank" href="http://www.corpore.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.corpore.ee/</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.