Narkomaaniaravi andmekogu alustas tööd

1. jaanuaril 2008 alustas tegevust riiklik narkomaaniaravi andmekogu. Andmekogu on elektroonne ja sinna saadetakse andmeid Interneti-põhiselt, andmesisestuseks on loodud aadress http//www.sm.ee/narkoregister.

1. jaanuaril 2008 alustas tegevust riiklik narkomaaniaravi andmekogu- mis valmis Eesti Psühhiaatrite Seltsi veebilehe teatel pärast pikki testimis- ja kontrollitöid. Narkomaaniaravi andmekogu on elektroonne ja sinna saadetakse andmeid Interneti-põhiselt- andmesisestuseks on loodud aadress http//www.sm.ee/narkoregister.

Eesti Uimastiseire Keskuse teatel saadetakse andmekogule info isikute kohta- kes on pöördunud psühhiaatri poole sooviga saada narkomaaniaravi ja kellele on pandud F11-F16.9- F18-F19.9 diagnoos.

Et andmekogu alustas tööd sel aastal- siis alustatakse kogusse nende isikute kandmist- kes alustavad ravi alates 1. jaanuarist 2008. Neid- kes jätkavad 2007. aastal osutatud ravi- andmekogusse kandma ei pea- välja arvatud juhul- kui nende isikute ravi on katkenud ning alustatakse uut ravitsüklit.

Andmekogusse on kohustatud andmeid saatma kõik psühhiaatria eriala tegevusluba omavad tervishoiuteenuse osutajad- öeldakse keskuse veebilehel. Andmete esitamine andmekogusse eeldab esitaja identifitseerimist- mis toimub ID-kaardi alusel. Andmete esitamiseks on esitajal vajalik omada ID-kaarti- sellega kaasas olevaid PIN-koode ning ID-kaardi lugejat.

Andmete kogumise ning registrisse edastamise hõlbustamiseks on võimalik veebilehelt http:// eusk.tai.ee/?id=1584 leida juhend andmekoguga töötamiseks ning ravi alustamise ja ravi lõpetamise teatise prinditavad vormid käsitsi eeltäitmiseks.

Andmete väljastamine narkomaaniaravi andmekogust toimub vastavalt Avaliku teabe seaduses sätestatud nõuetele ehk vastavate päringute alusel- infot üksikisiku kohta andmekogust ei väljastata.

Narkomaaniaravi andmekogu juht on Eesti Uimastiseire Keskuse töötaja Kaire Vals.<br /> Riiklik register ametliku nimega “Narkomaaniaravi andmekogu” asutati Vabariigi Valitsuse 2006. a 26. novembri määrusega nr 239. Narkomaaniaravi andmekogu on asutatud Narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete seaduse § 111 alusel.

Andmekogu eesmärgiks on narkomaaniaravile pöördunud isikute anonüümsete andmete töötlemine- mis on vajalik narkomaania esinemise analüüsimiseks ja sellealaste tervishoiuteenuste korraldamiseks; narkomaania preventatsioonimeetmete kavandamiseks ja nende tõhususe hindamiseks ning narkomaaniaravialase statistika korraldamiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.