Eesti toetab Helmandi provintsi keskhaiglat Afganistanis

20. jaanuar 2008

Nr. 11-E

<br /> Välisministeerium toetab Afganistani Helmandi provintsi keskhaigla Bost Hospitali elektrivarustuse parandamist 400 000 krooniga. Projekti rahastatakse välisministeeriumi eelarvest arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest.

Afganistan on üks madalamate inimarengunäitajatega riik- mille ülesehituse õnnestumiseks on hädavajalik tihe koostöö ka meditsiinivaldkonnas. "Helmandi provintsi keskhaigla toetamine parandab arstiabi kättesaadavust sealsetele elanikele-" ütles Paet. "Samuti aitab see luua inimväärseid tingimusi puudust kannatavatele inimestele-" lisas ta.

Välisministeerium aitab Helmandi keskhaiglat talveperioodil elektriga varustada. Selleks hangitakse kohapealt elektrigeneraatori kasutamiseks vajalikus koguses diiselkütust. Talvel on keskhaiglal elektriga varustamisel tõsiseid probleeme. Linnavõrgust saadav elekter on tagatud vaid mõni tund ööpäevas. Ülejäänud ajal on haiglaruumide valgustamiseks ja kütteks ning olemasoleva meditsiiniaparatuuri tööl hoidmiseks vaja kasutada eraldi elektrigeneraatorit.

Bost Hospital on Helmandi provintsi suurim ja parim haigla. Seal töötab 34 arsti ning päevas abi saab kuni 300 patsienti- mis on varasemate aastatega võrreldes märkimisväärne tõus.

2007. aastal toetas Eesti Helmandi keskhaigla lasteosakonda 1-1 miljoni krooniga- mille eest muretseti portatiivsed hapnikugeneraatorid ning alakaalulistele ja enneaegsetele vastsündinutele sobivad soojendusvoodid.

Afganistan on üks maailma vaesemaid riike. Suur osa riigi elanikkonnast elab täielikus vaesuses- eriti naised ja lapsed. Ligi 70% inimestest on kirjaoskamatud ning 46%-l Afganistani lastest puudub juurdepääs haridusele.

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS<br /> 637 7654<br /> 50 94 645<br /><a href="mailto:pressitalitus@mfa.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">pressitalitus@mfa.ee</span></a><br /><a target="_blank" href="http://www.vm.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.vm.ee/</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.