Tallinn asub võitlusse alkoholismi- narkomaania ja AIDSiga

24. jaanuaril 2008

<br /> Tallinna volikogu kehtestas lähteülesande alkoholismi- narkomaania ja HIV/AIDSi leviku piiramisele suunatud arengukava koostamiseks.

Arengukava eesmärk on hoida elanikke- eeskätt noori niisuguste riskikäitumisega kaasnevate probleemide eest- nagu tervisehäired- sotsiaalprobleemid- marginaliseerumine- kuritegevus- õppeedukuse langus- koolist väljalangemine- töövõime kaotus. Nagu märkis abilinnapea Merike Martinson- on ennetustöö suunatud kõikidele elanikegruppidele- eriti aga lastele ja noortele.

"Alkoholi- narkomaania ja HIV/AIDSi ennetamine on jätkuvalt rahvastiku tervisepoliitika osa ja nii riikliku kui kohaliku tasandi prioriteet-" rõhutas Martinson. "Arengukava elluviimise tulemus peaks väljenduma uimastavate ainete kasutamise ja AIDSi leviku vähenemises ning Tallinna elanike tervisekäitumise paranemises."

Arengukavas määratletakse linnaasutuste tegevus eelnimetatud terviseriskide ennetamiseks ning kirjeldatakse vajalikke meetmeid põhieesmärkide saavutamiseks aastatel 2008-2012. Lähteülesande kohaselt valmib arengukava tiheda ajakava järgi: teoreetiline raamistik ja andmete analüüs tehakse eeloleval kuul- aprillini kavandatakse avalikku arutelu ning juba mais peaks arengukava arutama linnavalitsus. Dokumenti ajakohastatakse iga kahe aasta tagant- täpsustades vajadusel eesmärke ja teenuseid järgnevaks perioodiks.

 

Ester Šank<br /><a href="mailto:Ester.Sank@tallinnlv.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">Ester.Sank@tallinnlv.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.