Eesti aitab Ukrainal linnugripi vastu võidelda

26. jaanuar 2008

Nr 15-E

<br /> Välisministeerium toetab Ukraina Toidu- ja Veterinaarlaboratooriumi linnugripi uurimiseks vajalike laboriseadmete soetamisel 334 000 krooniga. Projekti rahastatakse välisministeeriumi eelarvest arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Eesti abi Ukrainale linnugripi vastu võitlemisel vajalik. "Pandeemiat saab vältida vaid riikide vahel koostööd tehes ja ressursse ühendades-" ütles Paet. "Seepärast on oluline- et veel linnugripist puutumata riigid osutaksid igakülgset abi riikidele- kus haiguskoldeid on leitud ning võib olla puudus vahenditest- teadmistest ja oskustest haiguse leviku tõkestamiseks-" lisas ta.

Eesti aitab Ukraina Toidu- ja Veterinaarlaboratooriumi varustada seadmetega- mille abil on võimalik uurida ning tuvastada linnugripi viiruse eri liike. See aitab Ukrainal tõhusamalt võidelda linnugripi ilmingute vastu.

Ukraina oli Eesti lähiregioonis esimesi riike- kus lindudel avastati linnugripp. Pärast haiguskollete avastamist Krimmi poolsaarel 2005. aasta augustis edastas Ukraina rahvusvahelise abipalve linnugripi leviku tõkestamiseks vajalike oskuste ning vahendite saamiseks. Seni viimane linnugripi juhtum registreeriti Ukrainas juunis 2006. aastal.

2006. aastal koolitas Eesti Ukraina laboritöötajaid linnugripi vastu võitlemisel ning asus Maailmapanga Linnugripi ja pandeemilise gripi usaldusfondi doonoriks.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmeil on linnugripi pandeemia puhkemise oht kõrge- mis võib kaasa tuua lisaks inimkaotustele ka pikaajalisi majanduslikke tagajärgi.

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS<br /> 637 7654<br /> 50 94 645<br /><a href="mailto:pressitalitus@mfa.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">pressitalitus@mfa.ee</span></a><br /><a target="_blank" href="http://www.vm.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.vm.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.