Eesti saadab Helmandisse tervishoiuspetsialisti

Välisminister Urmas Paet lubas 15. jaanuaril Kabulis Afganistani
presidendi Hamid Karzaiga kohtudes- et Eesti saadab Helmandi
provintsi tervishoiueksperdi ja ELi politseimissiooni koosseisu
politseiniku- vahendas BNS.

Paeti sõnutsi on julgeolekuolukord Afganistani lõunaosas raske ja keeruline. “Stabiilsuse saavutamiseks on vajalik usaldus ja koostöö kohalike elanikega-” rõhutas ta. “Üks võimalus usalduse tõstmiseks on arengukoostöö suurendamine- mis aitaks kaasa Afganistani inimeste elujärje paranemisele.”

Minister kinnitas- et Eesti kavatseb märgatavalt suurendada tsiviilpanust Afganistanis ning saata Helmandisse oma meditsiinieksperdi.

16. jaanuaril teatas Lauri Matsulevitš välisministeeriumi pressitalitusest Meditsiiniuudistele- et Helmandisse lähetatava meditsiinieksperdi täpsed ülesanded on veel täpsustamisel. “Samuti ei ole konkreetset inimest veel välja valitud ega võimaliku lähetuse aega määratud.”

Nädal hiljem rääkis välisminister Paet ajakirjanikega kohtudes- et Eesti meditsiiniekspert hakkab Helmandis koordineerima nii Eesti kui ka teiste riikide abi provintsi meditsiinivaldkonnale.

Paeti sõnutsi ei saa Afganistani sõitva meditsiinieksperdi nime veel öelda- kuid põhimõtteliselt on inimene sellele kohale olemas. “Tegemist on kitsa ringiga- kes peavad teadma palju meditsiinist ja olema võimelised töötama pingelises olukorras-” lausus ta.

Paet märkis- et Eesti on saatnud varem meditsiinirühmi näiteks maavärinapiirkondadesse ning ka praegu on välisministeerium vaadanud selle ringkonna poole. Põhimõtteline nõusolek on ühelt inimeselt olemas. Meditsiinieksperdi saatmine Afganistani läheb maksma 1-3-1-4 miljonit krooni aastas. Eesti meditsiiniekspert hakkab välisministeeriumi kava kohaselt vahetuma iga 9-12 kuu järel.

Eesti kavatseb tänavu toetada Afganistani eri projektide raames humanitaarabiks ja arengukoostööks ette nähtud rahast nelja miljoni krooniga. Suurem osa Afganistanile eraldatavast rahast on kavas suunata just meditsiinivaldkonda.

Näiteks 400 000 krooni eest on plaanis osta diislikütust- et varustada Helmandi provintsi keskhaiglat Bost Hospitali talvel elektriga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.