Ambient Sound Investments omandas osaluse EGeenis

30.01.2008

<br /> Tallinn- 30. jaanuar 2008 - Investeerimisgrupp Ambient Sound Investments (ASI) omandas osaluse Eestist alguse saanud rahvusvahelises kliiniliste uuringute ettevõttes EGeen- mis viib läbi ravimite kliinilisi katsetusi peamiselt Ameerika ja Euroopa ravimifirmadele.

Ettevõtete kokkuleppe kohaselt investeerib ASI EGeeni 2-6 miljonit krooni. EGeen on ASI portfellis teine meditsiinivaldkonna ettevõte biotehnoloogiafirma Celecure kõrval.

EGeen kuulub eraisikutele ja investeerimisfondidele- kelle hulgas on tuntud rahvusvahelised riskikapitalifirmad DraperFisher Jurvetson ePlanet Ventures L.P.- Pentameter Investments Ltd ja SEAF Central amp; Eastern European Growth Fund LLC ning Eesti investeerimisettevõtted BaltCap ja Lõhmus- Haavel ja Viisemann (LHV).

EGeen on üks esimesi Eesti päritolu meditsiinivaldkonna ettevõtteid- mis on üles ehitanud rahvusvaheliselt toimiva võrgustiku. EGeeni klientideks on peamiselt USA- kuid ka Euroopa ravimifirmad- kellele tellimusel viiakse läbi ravimite kliiniliste katsetusi koostöös Eesti- Läti- Leedu- Ukraina ja Rumeenia arstidega ning meditsiiniasutustega.

EGeeni tugevusteks peab ettevõtte juht Kalev Kask eelkõige tugevat arstide ja töötajatete tiimi ning tarkvaralahendust- mis ühendab haiglad ühtsesse- hästijuhitavasse ja kvaliteetsesse koostöövõrgustikku. "Pöörame palju tähelepanu just tiimi ning tarkvaraarendusele ja platvormile- mis võimaldab ravimite katsetusi läbi viia paindlikult ja kiiresti-" kommenteeris Kask.

ASI tegevjuhi Tauno Tatsi sõnul pakkus EGeen investeeringuna huvi seetõttu- et tegemist on pikaajalisele visioonile loodud ja tehnoloogiliselt küpse ettevõttega- mis on võitnud oluliste koostööpartnerite usalduse. "EGeenile on tänaseks loodud tugev vundament toimiva võrgustiku- tugevate investorite ja klientidega. Usume ettevõtte väärtuse kasvu-" selgitas Tats.

Ettevõttel on selja taga edukas laienemine Baltikumist Ukrainasse- mullu alustati tegevuse edendamist Rumeenias. Järgnevatel aastatel on EGeenil plaanis geograafilist laienemist jätkata ning värvata kvalifitseeritud töötajaid kõigis neis riikides.

EGeen finantseeris Eesti Geenivaramu projekti 2004. aastani- misjärel koostöö sealse andmekogumisega lõpetati ning EGeen keskendus edukalt tänaste tegevussuundade arendamisele.

<br /><strong>ASI</strong>

Ambient Sound Investments (ASI) on Skype-i nelja eestlasest kaasasutaja investeerimisgrupp- mis rahastab rahvusvahelisi alustavaid tehnoloogiaettevõtteid omavahenditest. ASI keskendub peamiselt Ida-Euroopale ja otsib investeerimisportfelli uudseid tehnoloogiaid arendavaid või neil põhinevaid teenuseid pakkuvaid ettevõtteid. Lisainfo aadressil: <a target="_blank" href="http://www.asi.ee/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.asi.ee/</span></a>

<br /><strong>EGeen</strong>

EGeen on 50 töötajaga rahvusvaheline ettevõte- mis teostab ravimite kliinilisi katsetusi- klientideks peamiselt biotehnoloogia- ja ravimifirmad. Ettevõtte asutati koostöös rahvusvaheliste investeerimisettevõtetega 2001. aastal. EGeeni peakorter asub Californias- ettevõttel on esindused Eestis- Lätis- Leedus- Rumeenias ja Ukrainas. Lisainfo aadressil: <a target="_blank" href="http://www.egeeninc.com/"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">http://www.egeeninc.com/</span></a>

 

Lisainfo:

Kalev Kask<br /> Tegevjuht<br /> EGeen<br /><a href="mailto:kalev.kask@egeeninc.com"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">kalev.kask@egeeninc.com</span></a><br /> Skype: kalevmac

Tauno Tats<br /> Tegevjuht<br /> Ambient Sound Investments<br /><a href="mailto:tauno@asi.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">tauno@asi.ee</span></a><br /> Skype: taunotats

Kaspar Küünarpuu<br /><a href="mailto:kaspar@hillandknowlton.ee"><span style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none">kaspar@hillandknowlton.ee</span></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.