Vaktsiinide maailmas muutus kord

Immuniseerimiskavas on välja vahetatud kaks vaktsiini: täisrakulise läkaköha vaktsiini asemel võetakse kasutusele atsellulaarne läkaköha vaktsiin ning poliomüeliidi elusvaktsiini asemel poliomüeliidi inaktiveeritud vaktsiin.

Immuniseerimiskavas on välja vahetatud kaks vaktsiini: täisrakulise läkaköha vaktsiini asemel võetakse kasutusele atsellulaarne läkaköha vaktsiin ning poliomüeliidi elusvaktsiini asemel poliomüeliidi inaktiveeritud vaktsiin. Need peaksid andma vähem kõrvaltoimeid.<br /> Difteeria- teetanuse- läkaköha- H. influenzae infektsiooni ja poliomüeliidi vastaseks immuniseerimiseks võetakse kasutusele viisikvaktsiin- millega välditakse liigseid süsteid.<br /> Ühel päeval on lubatud manustada erinevaid komponentvaktsiine- inaktiveeritud vaktsiine ja ka elusvaktsiine. Kui on vaja manustada mitu elusvaktsiini- siis tuleks seda teha kas ühel päeval või kui see pole võimalik- siis vähemalt 30päevase intervalliga. Kui erinevaid vaktsiine manustatakse samal päeval- tuleb need süstida erinevatesse jäsemetesse.

Pikemalt loe paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.