Lääne-Tallinna keskhaigla peab endisele töötajale tasuma pool miljonit

Lääne-Tallinna keskhaigla peab Tallinna
ringkonnakohtu otsuse põhjal tasuma endisele haldusjuhile Andres Heinverile üle
poole miljoni krooni.

Haigla juhtkond teatas, et kavatseb selle summa välja nõuda kunagiselt nõukogult. «Praegu advokaadid tegelevad sellega. Kelle vastu me nõude pöörame, pole veel selge,» ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Boris Kirt Postimehele.

Tema sõnul pole haigla selles süüdi, et Heinveriga jäi konkreetne tööleping sõlmimata, mida nõudis nõukogu esimehelt vastav linnavalitsuse määrus.

Tollane nõukogu, mida juhtis Ivi Eenmaa, valis Heinveri haigla haldusjuhiks 8. oktoobril 2001 tähtajaga kolm aastat. 19. mail 2004 otsustas nõukogu pikendada juhatuse liikmete töölepinguid veel kolmeks aastaks.

Järgmise aasta veebruaris leidis nõukogu, et viimane otsus on tühine, kuna rikuti koosoleku kokkukutsumiskorda – päevakorras juhatuse volituste pikendamist ei olnud.

Kirdi väitel pidi linnavalitsuse kehtestatud korra järgi nõukogu esimees sõlmima juhatuse liikmetega uued ametilepingud, aga nõukogu juht Ivi Eenmaa jättis selle tegemata.

Eenmaa kommenteeris, et sellal, kui nõukogu kohtuteele viinud otsuseid, oli tema juba Võru linnapea. Need otsused tegi tema sõnul teine nõukogu, mida juhtis Diana Ingerainen.

„Ka süüdistus, et jätsin sõlmimata töölepingud, on alusetu. Kuidas oleksin saanud sõlmida uusi töölepinguid, kui senised kehtisid,“ lausus Eenmaa Postimehele.

23. veebruaril 2005 valis nõukogu uue juhatuse, Heinverile maksti lahkumishüvitist kolme kuu palga ulatuses. Lepingu järgi pidanuks hüvitiseks olema 12 kuu palk, kui tegemist on juhatuse liikme vabastamisega nõukogu algatusel.

8. novembril 2006 esitas Heinver kohtusse hagi. Oktoobris 2007 mõistis Harju maakohus Lääne-Tallinna keskhaiglalt välja Heinveri kasuks 297 000 krooni põhivõlga ja 169 884 krooni viivist, millele lisandus 0,1 protsenti viivist põhivõlalt alates hagi esitamise päevast kuni võla tasumiseni. Haigla kanda jäävad ka kohtukulud.

Tallinna ringkonnakohus jättis tänavu veebruaris maakohtu otsuse jõusse. Mai algul ei võtnud riigikohus asja menetlusse.

Kirt on kohtuotsuses pettunud ja ei välista võimalust, et haigla kaebab asja edasi Euroopa Kohtusse. Haiglal tuleb aga see summa praegu kuskilt leida. Seda tuleb teha patsiendi arvel: näiteks taheti osta 200 uut voodit hinnaga 20 000 krooni, tuleb nüüd vähemaga leppida.

Haiglajuhi sõnul moodustab Heinverile väljamõistetud summa kuuendiku tänavu seadmete ja sisustuse muretsemiseks mõeldud investeeringutest.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.