Erakliinikus saab ka tasuta sünnitada

Haigekassale teeb muret, et erakliinikud ei
teavita patsiente piisavalt tasuta ravi võimalusest ning kipuvad küsima raha ka
teenuste eest, mille maksab kinni riik.

Haigekassa juhi Maivi Parve sõnul ei räägita erakliinikus Elite tasuta sünnitamise võimalusest, kirjutab Tartu Postimees.

Maivi Parv tuletab inimestele meelde, et ükski erakliinik ei saa automaatselt küsida lisatasusid meditsiiniteenuse osutamise eest neil erialadel, mis on haigekassa lepinguga kaetud. Elitega on haigekassal sõlmitud täismahuline leping günekoloogia, uroloogia ja sünnitusabi teenuse osutamiseks.

Sünnituse eest maksab haigekassa Elitele näiteks 12 645 krooni. Sellele summale lisaks patsiendilt raha küsida on Maivi Parve meelest kohatu.

Kui keegi tahab ennast halvasti tunda, siis seda ei ole tõesti keeruline korraldada,» kommenteerib teemat Elite kliiniku juht Andrei Sõritsa. «Tuled, satud üldpalatisse, sünnitad ära, üldsöök ja koju!»

Küsimuse peale, kas Elite kliinikus tasuta võimalusest patsiendile ikka räägitakse, vastab Sõritsa, et muidugi. «Igas vastuvõturuumis on see informatsioon laua peal ja registraatori juures on hinnakiri,» ütleb ta. «Aga meie juurde ei tule inimesed, kes tasuta tahavad.»

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.