Martinson: Sünnitusmaja ei tule niipea

Tallinna Arstide Liit MTÜ esitas
väidetavalt naistearstide murel põhineva avaliku järelepärimise planeeritava
sünnitusmaja kohta kinnistule Tervise 28.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on tegu infomüraga, sest kahjuks pole õieti aru saadud Tervise 28 detailplaneeringu sisust.

"Tegu on detailplaneeringuga kinnistule, kuhu on planeeritud Laste Vaimse Tervise Keskus, mille projekt on valminud ja olemas ka ehitusluba, kuid mille ehitamine on veninud seoses Euroopa Struktuurfondide rahajaotuse otsus puudumisega," selgitas Martinson.

Detailplaneeringus on tuleviku jaoks fikseeritud veel kaks ehitust - Perearstide keskus ja sünnitusmaja. Tallinna Linnavolikogu otsusega 15. novembrist 2007 kinnitati Tallinna Tervishoiu arengukava 2007-2015. Arengukava näeb ette neunataalabi kvaliteedi parandamiseks, eeskätt enneaegsetele vastsündinutele osutatava abi paremaks korraldamiseks luua SA Tallinna Lastehaigla juurde perinatoloogia keskus.

Keskuses arendatakse neonataalabi varase etapi teenuseid vastavalt Euroopa neonatoloogia eriala nõuetele, Eesti on ainus riik Euroopas, kus puudub perinatoloogia keskus, st sünnitusmaja ja lastekliiniku kooslus. Riikliku haiglavõrgu arengukava kohaselt peab regionaalhaigla juurde kuuluma sünnitusmaja ning kui kunagi selle ehitamiseks peaks minema, näeb detailplaneering selle kuuluvuse piirkonda ka ette.

"Naistearstide mure oma tuleviku pärast jääb aga täiesti arusaamatuks. Kas poleks pigem põhjust rõõmustamiseks, kui Tallinn peaks kunagi tulevikus saama uue, kaasaja nõuetele ja vajadustele vastava moodsa sünnitushaigla," küsib Martinson.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.