Viljatusravi muutub senisest odavamaks

Riigikogu võttis vastu eelnõu, millega
kunstlik viljastamine muutub senisest mitmeid kordi odavamaks.

Selleks, et viljatusravi oleks kättesaadavam, hakatakse hüvitama lisaks senisele ravimihüvitisele ka viljastamise protseduuriga seotud kulusid, vahendas err.ee sotsiaalministeeriumi teadet.
Edaspidi maksaks inimene ise vaid omaosaluse ravimite eest, mis on kehavälise viljastamisega seotud ja haigekassa loetelus. Ka protseduuride arv ei ole enam piiratud.
Seni maksab patsient kehavälise viljastamise puhul omaosalust 30% ning protseduuriga seotud ravimite omaosaluse. Protseduuride arv on piiratud kolmega.
Sotsiaalminister Maret Maripuu sõnul on Eestis palju paare, kes tahaksid last saada, kuid meditsiinilisel põhjusel ei ole see võimalik. Nüüd tehakse see neile kättesaadavamaks.
"Eestile on vaja, et sünniks palju lapsi ning et iga laps oleks oodatud," ütles Maripuu. "Soovime muuta viljatusravi kättesaadavamaks kõigile abivajajatele, et oma lapse üle saaksid rõõmustada võimalikult paljud pered."
2007. aastal sündis kunstliku viljastamise abil üle 300 lapse. Viljatusravi toetades võiks neid lapsi olla kuni 500.
Viljatusravi toetamiseks on tänavu riigieelarvest eraldatud 50 miljonit krooni kehavälise viljastamise protseduurideks ja ravimihüvitisteks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.