Eesti põhikoolinoored jõid ennast 41 riigi arvestuses esiviisikusse

Tervise arengu instituut esitles 4500
õpilase seas korraldatud uuringut, millest selgus, et Eesti põhikoolinoored ei
taha koolis käia ja joovad oluliselt rohkem kui teiste Euroopa riikide
noored.

Uuriti 4500 õpilast, kolmes erinevas vanuserühmas: 11-aastased, 13-aastased ja 15-aastased. Olid nii vene- kui eestikeelsed õpilased, erinevatest Eesti koolidest, rääkis uuringu üks läbiviijatest, Tervise Arengu instituudi tervisestatistika osakonna juhi kohusetäitja Kati Karelson kalev.ee-le.

Noortelt küsiti nelja olulise valdkonna kohta: milline on nende hinnang oma tervisele; milline on tervisekäitumine; kuidas õpilased hindavad oma toimetulekut koolis ning kui rahul noored on.

„Kurb on see, et kasvab nende laste osakaal, kes regulaarselt alkoholi tarbivad, ehk siis vähemasti korra nädalas. Õpilaste terviseuuringut viikase läbi 41s riigis ja Eesti 13- ja 15-aastased lapsed on seal joomise esiviisikus,“ rääkis Karelson.

Regulaarsete suitsetajate arv on küll pisut langenud, aga proovitakse nooremana kui neli aastat tagasi.

Praegu töötatakse välja rahvastiku tervise arengukava, kuhu ka noorte tervise hoidmiseks ja parendamiseks igasugused meetmed sisse lähevad.

„Vägev on aga see, et lapsed hindavad, et nende tervis on parem kui neli aastat tagasi, kui samasugune uuring läbi viidi. Kui ühiskonnal läheb paremini ja mõeldakse rohkem oma tervisele, siis nagu näha, mõjub see ka lastele,“ selgitas Karelson uuringust selgunud tendentsi, et noored on oma tervisega suures plaanis siiski rahul.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.