15 aastat tagasi tehti Tartus esimene luuüdi siirdamine Baltikumis

Tartu Ülikooli Kliinikum

Pressiteade

11. juuni 2008. a.

Esimese vereloome tüvirakkude siirdamise Eestis tegi 1993. aastal professor Hele Everaus. See oli ühtlasi ka esimene omalaadne operatsioon Balti riikides. Tänaseks on Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliinikus tehtud enam kui 200 siirdamist. Vereloome tüvirakkude transplantatsiooni kasutamine kasvajate kompleksravis on aidanud paljudel haigetel võita leukeemiat, lümfoomi ja teisi haigusi.

Kliinikumi luuüdi siirdamise keskuse spetsialistid on ka rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud, keskus on juba algaastatest alates Euroopa Luuüdi Transplantatsiooni Assotsiatsiooni liige.

16. juunil algusega kell 10.30 toimub Tartu Ülikooli aulas „XV aastat vereloome tüvirakkude siirdamist Eestis“, mille korraldajaks on Eesti Kudede ja Organite Transplantatsiooni Ühing, Tartu Ülikooli ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliinik.

Aastapäevakonverentsil on esinemas oma ala maailmatasemel esindajad. Prof Eliane Gluckman on Pariisist maailma viinud nabaväädi vereloome tüvirakkude transplantatsiooni. Prof Tapani Ruutu oli luuüdi transplantatsiooni pioneer Soomes ja tema aitas kaasa ka Tartus esimese siirdamise läbiviimisele.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.