Hambaravimikroskoop aitab hambaid säilitada

Täna kogunevad üle 140 hambaarsti
Tallinnasse üle-eestilisele konverentsile, kus arutatakse tulevikusuundi
juureravis ning tutvutakse uudsete hambaravimikroskoopidega, mis võimaldavad
teostada juureravi senisest täpsemalt.

Konverentsi korraldava hambaravi esinduskliiniku Kliinik 32 peaarsti dr. Lauri Vahtra sõnul on juureravi tulevikusuunad Eesti hambaarstide seas tähtis ja päevakajaline teema. „Arengud juureravi meetodites ja tehnoloogias toimuvad väga kiiresti ning patsientidele parimate ravivõimaluste tagamiseks on oluline, et arstid nendest teadlikud oleksid,“ rääkis dr. Vahtra.

Saksamaal Kielis samuti õppejõu ja endodondina töötav dr. med. dent. Christian Friedrichs kõneleb kaasaegsest juureravist uudse hambaravimikroskoobiga. „Ilma mikroskoopi kasutamata poleks mõeldavgi teostada mitmeid tänapäevaseid ravivõimalusi. Hambamikroskoop võimaldab paljude selliste hammaste säilitamist, mis muidu tuleks eemaldada,“ lausus dr. Friedrichs. Mikroskoopidest teeb ülevaate ka dr. Sigrid Leppmets, kellel on Eesti kaitseväe peahambaarstina üle pooleteiseaastane kogemus hambaravimikroskoobiga töötamisel. „Juurekanalite ravi ilma mikroskoobita on loterii, nagu armastab öelda juureravispetsialist dr. Taavo Seedre. Olen temaga selles osas täiesti nõus. Kui sa ei näe, ei saa teha ka ravi!“ sõnas dr. Leppmets.

Kõigil soovijatel on kohapeal võimalik ka näha ja kasutada hambaravimikroskoopi, mis võimaldab lahendada keerulisemaid juureravi juhtumeid.

„Kuni 20 korda suurendav mikroskoop võimaldab täpsemalt näha juurekanaleid ja avastada kitsaid lisakanaleid. Tänu sellele võib avastada hamba mõrasid ja murde, mis mikroskoobita võivad märkamata jääda, ning neid efektiivselt ravida,“ lisas dr. Vahtra. Hambaravi mikroskoope on Eestis hetkeseisuga vaid viis.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.