Lapsed saavad rahahäda kiuste Läänemaa haiglast abi

Kuigi Läänemaa haigla ületas haigekassa
lasteraviks määratud raha piirmäära, ei piira raviasutus laste statsionaaris
ravimist.

"Ma ei saa väita, nagu ma poleks haigekassa etteheitega nõus ja nagu poleks me probleemiga tegelnud, me oleme seda teinud," ütles Läänemaa haigla peaarsti asetäitja Kai Tennisberg.

Tema sõnul on haigla olnud ökonoomne ja keskmise ravijuhu maksumus võrreldes eelnevate perioodidega on langenud, vahendas Postimehe Tervise lisa. "Kuid endiselt on meil lastearstidele pöördumisi rohkem kui Eestis keskmiselt," ütles Tennisberg.

Kuna ligi kolmveerand pöördumistest on seotud kiirabiga haiglasse toimetatud laste või vanemate poolt erakorralise meditsiini osakonda toodud lastega, ei näe Tennisberg võimalust, kuidas juhtude arvu oluliselt vähendada.

Tervishoiuteenustele eraldatud raha hulk ja kasutamise üldpõhimõtted on määratud tervishoiuasutuse ja haigekassa vahel sõlmitud lepinguga.

Esimeses kvartalis ravis haigla lapsi 150 000 krooni eest rohkem, kui haigekassa ette nägi. Teise kvartali lõpuni oli siis veel ligi kaks nädalat, kuid raha oli juba otsas, kirjutas Lääne Elu juuni keskel.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.