Hulk antibiootikume sai kõige karmima hoiatava erimärgistuse

USA toidu- ja ravimiamet (FDA) teatas
mitmele ravimitootjale, et need märgistaksid osa oma antibiootikumidest karmima
hoiatusega. Kõige karmima hoiatava erimärgistusega toodete seas on nüüd ka
Cipro.

Kõige karmim märgistus tähendab, et toode tuleb panna musta raami, vahendas CNN.

2006. aasta augustis pöördus tarbijaid ühendav grupp Public Citizen FDA poole, paludes Ciprole ja teistele fluorokinoloonidele musta karbi märkistust ja hoiatust arstidele selliste ravimite väljakirjutamisel. Käesoleva aasta alguses kaebas grupp FDA kohtusse, kuna märgistust ei olnud seni nõutud.

Nüüd otsustas amet lõpuks kodanike nõudele vastata ja määras mitmele fluorokinoloonile, lisaks Ciprole ka nt Levaquinile, Aveloxile, Noroxinile ja Floxinile karmimad nõuded.

FDA antimikroobsete toodete osakonna juht dr Edward Cox ütles, et infot mainitud toodetel on pidevalt uuendatud. „Oleme probleemi kallal töötanud ja aja jooksul edusamme saavutanud,“ sõnas ta. Näiteks kehtis fluorokinoloonidele 2001.-2004. aastani erimärgistuse nõue.

Nüüd tuldi nõudega uuesti välja, kuna viimasel ajal on olnud sadu juhtumeid, kus inimestel on ravimite tõttu rasked kõrvalnähud. Näiteks ähvardab Ciprot võtnud inimesi kõõluserebendite teke.

Dr Sanjay Gupta selgitas CNNi eetris, et kõige suurem kõrvalnähtude risk on vanemaealistel inimestel ja neil, kes kasutavad steroide või kellele on tehtud siirdamisi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.