Uurimus: rohkem seksi, vähem erektsioonihäireid

Soome teadlaste uuringu kohaselt on
vanematel meestel, kes rohkem seksivad, vähem erektsiooniprobleeme.

Ajakirja The American Journal of Medicine juulinumbris avaldati Soomes viie aasta jooksul 989 55-75-aastase mehe kohta läbi viidud uurimuse tulemused. Nendest selgub, et vähem kui kord nädalas seksuaalvahekorras olemine kahekordistab erektsioonihäirete riski, vahendas Delfi.ee.

Tampere ülikooli haigla uroloogiaosakonna teadlased kontrollisid ka teisi erektsioonihäireid esile kutsuda võivaid faktoreid nagu vanus ja kroonilised haigused, diabeet, südamehaigused, kõrgvererõhutõbi ja depressioon.

Teadlased leidsid aga, et erektsioonihäireid esineb 79-l tuhandest mehest, kes on vahekorras vähem kui kord nädalas. Nende hulgas, kes seksisid kord nädalas, esines erektsioonihäireid 32-l tuhandest ning kui seksiti kolm või enam korda nädalas, esines erektsioonihäireid vaid 16 mehel tuhandest.

„Regulaarsel vahekorras olemisel on tähtis roll erektsioonivõime säilitamisel vanemate meeste hulgas,” võttis teema kokku uurimuse üks autoritest Juha Koskimäki.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.