Infrapunakiiver dementsuse raviks

Ägeda dementsusvormi all kannatav 57
aastane meespatsient taastus tänu infrapunakiivri teraapiale kolme nädalaga,
teatab Dailymail.uk.

Infrapuna kiivri leiutaja, Inglismaa Durhami maakonna perearst ja meditsiiniteadustöö kompanii juhataja Gordon Dougal arvab, et vahend võib aidata tuhandeid dementsust põdevaid patsiente.

Käimas on küll alles esimesed katsetused ning liiga vara on lubada taastumise võimalikkust kõikide dementsust ja alzheimeri tõbe põdevatele patsientidele.

Koostöös Sunderlandi ülikooliga töötati välja infrapuna kiirgusel toimiv kiiver, mis stimuleerib ajurakkude kasvu, parandab ajutegevuse funktsioone, vähendades seega dementsuse sümptomeid. Esimesed kliinilised katsed on olnud paljutõotavad.

Kui varem oli 57-aastasel meespatsiendil raskusi igapäevaste tegevustega toimetulemisel ja isegi lausete moodustamisel, telefonivestlusest rääkimata, siis pärast infrapuna ravi suudab patsient vestluses osaleda, poes käia ja restoranis endale toitu tellida.

Patsiendi perekonnaliikmete kinnitusel paranes kümne päeva jooksul mehe kõnevõime ja ta saab hakkama igapäevaste toimetustega.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.