Epilepsiaravim võib põhjustada sünnidefekte

Epilepsiaravimi manustamine raseduse
esimestel kuudel võib põhjustada sünnitraumade riski, eeldatakse iiri
teadusuuringus Medpage.com andmetel.

Topamax, topiramaate sisaldavat ravimit kasutatakse epilepsia ja ka migreeni leevendamiseks, seega tuleks teadlaste arvates uurida tähelepanelikult ravimi mõju lootele. Samas kui aga langetõvehoogusid raseduse ajal ei ravita võivad krambid loodet kahjustada.
USA toidu-ja ravimiamet andis 2004 aastal loa topiramaatide kasutamiseks migreeniravis, kuid ravimi ohutus rasedusele on üldiselt teadmata.

Uuringu all olnud 203 naisest sünnitasid 178. Neist 31 vastsündinul oli kaasa sündinud väiksem deformatsioon, 16 neist oli tõsisem sünnidefekt. Neli peamist deformatsiooni olid suu ja huule kokkukasvamine ehk jänesemokk.
78 poisslapsest neljal esines fimoos. Kuus last sündisid enneaegselt. Enneaegselt sünnitanud naiste päevane Topiramate ravimiannus oli 250 mg päevas. Normaalse raseduse kestusega sünnitanute päevane annus oli 246 mg päevas.
Leiti, et tõsisemad sünnitraumad esinesid neil 12 naisel, kes manustasid valporaate Depacon koos topiramaatidega Topamax.
Olgugi, et uuringud on alles algusjärgus ja tegemist oli väga väikese uurimisgrupiga, tuleks siiski teadlaste arvates jälgida raseduse esimestel kuudel patsiente, kes tarvitavad topiramaate või valporaate.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.