Jäätee rohkes tarbimises võivad peituda neerukivid

Jäätee pidev tarbimine saatis haiglasse 46
aastase ameeriklase, kes kaebas teravaid valusid alakõhus ja kel
diagnoositi neerukivid teatab medorg.com.

Valu oli patsiendi sõnutsi niivõrd terav nagu oleks tegemist suisa ziletiteradest koosneva lapse ilmale toomisega.
Paljude inimeste jaoks eriti nende, kel on kalduvust neerukivide tekkeks on jäätee kõige halvem joogivalik, kinnitas Chicago Maywoodi meditsiinikooli arst ja uroloogi John Milner.
Jäätee sisaldab suurtes kogustes oksalaati, mis on üheks võtmekemikaaliks neerukivide moodustamisel. Üle 40 aastastel meestel esineb naistest enam neerukivi riski
Jäätee tarbimine palavate ilmadega suureneb, enamus peab jääteed tervislikumaks alternatiiviks õlule ja karastusjookidele.

Milner soovitab janu korral juua vett ja lisada maitseks sidruneid, sest sidrunid sisaldavad palju tsitraate, mis aeglustavad neerukivide moodustumist. Samuti peaksid inimesed, kel on neerukividega probleeme vältima toiduaineid , mis sisaldavad suurtes kogustes oksalaate nagu šokolaad, rabarber, pähklid, spinat. Seevastu kaltsiumit sisaldavad toiduained vähendavad organimis oksalaatide kogunemist.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.