Lääne-Tallinna Keskhaigla sai tunnustuse „Edasipürgiv Organisatsioon“

LTKH osales juhtimiskvaliteedi protsessis
“Edasipürgiv Organisatsioon/ EFQM Levels of Excellence, Committed to
Excellence(C2E)” ja pärast valideerimist omistati organisatsioonile tunnustus
"Edasipürgiv organisatsioon".

"See on tunnustus meie tublidele töötajatele. Iga tegevus haiglas on oluline eelkõige meie endi jaoks ja kui ka kõrvaltvaatajad nendele positiivse hinnangu annavad, siis see lisab kindlust, et oleme õigel teel ja loomulikult motiveerib ka edasi pürgima," selgitas LTKH juhatuse esimees Boris Kirt " Esimene samm on astutud ja töö läheb edasi juhtimiskvaliteedi parandamiseks optimeerides patsiendile suunatud tegevusi, tõstes ressursside kasutamise efektiivsust, parendades infokorraldust ja luues ühtset personalipoliitikat."
Tunnustuse näol on tegemist Eesti rahvusliku tunnustusskeemiga, mille üldine eesmärk on parendada organisatsioonide juhtimiskvaliteeti. Tunnistuse ja logo annab EFQM, mida vahendab Eesti Kvaliteediühing.
”Protsess algas sügisel 2007 enesehindamise seminariga, mille viisid läbi AS Deloitte Advisory juhtimiskonsultant Jari Kukkonen ja Eesti Kvaliteediühingu projektijuht Hillar Kroon“ täpsustas LTKH personalijuht Jaana Taniberg, „Enesehindamise aluseks võtsime EFQM-i täiuslikkusemudeli üheksa kriteeriumit ja valisime välja kuus parendusprojekti, mille olulisus haiglale on suur.”
Parendusprojektid 2007/2008 on:
*Operatsioonitubade optimaalne kasutus
*Ressursside optimeerimine diagnostikakliinikus
*Personali teadlikkuse tõus ergonoomilistest töövõtetest
*Digitaalne registreerimine
*MEIE kuvand
*Personali hoidmine ja arendamine
Taniberg lisas: ”C2E juhtrühm otsustas valideerimisele esitada eelpoolnimetatutest 3 esimest, kuna ülejäänud projektid on jätkuprojektid ja nende mõju ei ole võimalik hinnata 6-9 kuu möödudes.”
Valideerijad Raul Vatsar (TÜ Tallinna Kolledzhi lektor) ja Eneken Ulmas (Jõudluskontrolli Keskuse üldosakonna juhataja) leidsid, et tehtud töö on nõutud tasemel kõigi kolme projekti ulatuses ning soovitasid organisatsioonil ka edaspidi osaleda Edasipürgiv Organisatsiooni protsessis ja kaaluda tulevikus võimalust ka osaleda Eesti Juhtimiskvaliteedi Auhinna protsessis.
EFQM on liikmelisusel põhinev mittetulundusühing, mille asutasid 1988.aastal neliteist Euroopa juhtivat ettevõtet, kes nägid oma missionina olla Euroopas jätkusuutliku täiuslikkuse liikumapanev jõud ning visioonina maailma, kus Euroopa organisatsioonid on parimad. www.efqm.org


Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.