Avatakse mürgistusteabe infoliin 16662

Alates 8. septembrist avatakse
Mürgistusteabekeskuse lühinumber 16662, kust saab informatsiooni eelkõige
ägedaid mürgistusi puudutavates küsimustes.

Testperioodil on infotelefon avatud tööpäeviti kell 10.00-13.00 ja teenus on esialgu suunatud eelkõige tervishoiutöötajatele ja päästeasutustele, kuid vastatakse ka elanikkonna kõnedele. Mürgistusteabekeskuse infotelefonile helistamisel kehtivad tavatariifid.

„Igal praktiseerival arstil või õel ei ole võimalik olla kursis kõige värskema toksikoloogiaalase informatsiooniga. Mürgistusteabekeskus saab oma tegevusega olla usaldusväärseks infoallikaks nii tervishoiutöötajatele kui ka hätta sattunud inimestele,“ ütles Mürgistusteabekeskuse juhataja Kristiina Põld.

Mürgistusteabekeskuse põhieesmärk on inimeste haigestumise, tervisekahjustuste ja suremuse vähendamine ägedate mürgistusjuhtumite läbi. Maailma praktika on näidanud, et selliste teabekeskuste abil saab muuhulgas vähendada visiitide arvu erakorralise meditsiini osakondadesse ja kiirabi väljakutsete arvu.

Keskuses töötavad rahvusvahelise mürgistusteabekoolituse läbinud ja pikaajalise erakorralise meditsiini kogemusega spetsialistid. Keerulisemate mürgistusjuhtumite korral võetakse ühendust laialdasi toksikoloogiaalaseid teadmisi ja kogemusi omava arstiga. Infoliinile vastajad suhtlevad peale eesti keele ka vene, soome ja inglise keeles.

Mürgistusteabekeskuse andmekogud sisaldavad lisaks teadusartiklitele Soome Mürgistusteabekeskuse tõenduspõhist ja Eesti vajadustele kohandatud andmebaasi ning Ameerika Ühendriikides kasutatavat Poisindex andmebaasi.

Eesti oli siiani ainus riik Euroopa Liidus, kus ei olnud veel käivitatud mürgistusjuhtumite nõustamisega tegelevat infokeskust.

Mürgistusteabe infoliinilt 16662 saab küsida infot kõigi ägedate mürgistusjuhtumite kohta, näiteks kodukeemia, ravimite vale manustamine ja lastega seonduvad mürgistusküsimused, välja arvatud toidumürgistused, mille puhul suunatakse helistaja Lääne-Tallinna Keskhaigla Merimetsa haigla numbrile.


Täiendav info:

Kristiina Põld

Mürgistusteabekeskuse juhataja

tel 521 4334

e-post Kristiina.Pold@sm.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.