Raeapteek vaevleb üürikoorma all

Üürikoorma all vaevleva Tallinna Raeapteegi
ja selle juurde kuuluva muuseumi tegevuse jätkamise ühe võimaliku abinõuna
näeb linnavalitsus ruumide vähendamist.

Raeapteegi hoone omanik on Tallinna linn ja selle valitsejaks Tallinna Kesklinna Valitsus. Hoone on 1997. aastal avaliku konkursi korras ja enampakkumise käigus antud 60 aastaks rendile allrendile andmise õigusega AS-ile Apotheka Magistratus, kusjuures viimasele jäi ka kohustus investeerida maja renoveerimisse, kirjutas kalev.ee.

Apotheka Magistratuse allüürnikuks, ehk reaalseks teenusepakkujaks Raeapteegis praegu on OÜ Terve Pere Apteek, osa AS-ile Magnum Medical kuuluvast apteegiketist. Viimane maksab kogu Raeapteegi üüri, sealhulgas muuseumipindade eest.

Selle aasta 1. juulil saatis Terve Pere Apteek aga Apotheka Magistratusele kirjaliku ettepaneku äriruumi allüürilepingu lõpetamiseks alates 30. septembrist 2008, põhjendades otsust Raeapteegi meeleheitliku olukorraga ja üüri kolmekordistumisega.

Terve Pere Apteek kasutab ajaloolisi Raeapteegi ruume alates 2005. aasta aprillist, kuid üüriprobleem on õhus olnud pidvalt ja linnavalitsusega on ka korduvalt selleteemalisi läbirääkimisi peetud.

“Linn peab ise apteegiga läbi rääkima, meie ei ole siin osapool,” kommenteeris AS Apotheka Magistratuse juhatuse liige Indrek Ilomets. Rendi tõstmine ei vasta Ilometsa sõnul aga tõele. “Meil on algusest peale rendisumma linna ja apteegiga kokku lepitud, kuid vahepeal nõustusime väiksema summaga, mille me kandsime oma kahjudesse.”

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul pakub linn ühe lahendusena välja ruumide vähendamist. “Raeapteek peab seal edasi tegutsema, selles pole kahtlust. Kui me vähendame apteegipinda ja muuseum hakkab ise oma osa tasuma, siis oleks ka OÜ Terve Pere Apteek võimeline jätkama,” oli Martinsoni sõnul möödunud nädala reedel peetud nõupidamise tulemus.

“Küsimus ei ole isegi paremas majandamises, probleemiks on apteegi väike käive ja möödunud aastal ligi pool miljonit krooni tõusnud üür, apteek maksab renti ka muuseumiruumide eest,” rääkis abilinnapea.

Tallinn on asutanud ka sihtasutuse In Commune Bonum, mis peaks hea seisma Raeapteegi püsimajäämise eest. Sihtasutuse loomise ajal abilinnapeana töötanud Anders Tsahkna: “Kuna selle pinna pealt suurt käivet ei tulnud, siis oli vaja Raeapteeki toetada. Unikaalse asja taastamine oli kallis, sellest tulid ka tegelikult üürinõudmised. Kahe teise kesklinna nö. doonorapteegi pealt teenitud kasumiga toetati läbi sihtasutuse Raeapteeki ja Põhja-Tallinna sotsiaalprogramme.” rääkis sihtasutuse loomise ajal abilinnapeana töötanud Anders Tsahkna.

Homme kohtuvad erinevad Raeapteegiga seotud pooled (linnavalitsus, SA In Commune Bonum, MTÜ Revali Raeapteegi Muuseum, OÜ Terve Pere Apteek), et arutada asutuse tulevikku.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.