Nakkushaigla saab Norralt 20 miljonit

Järgmisel nädalal külastavad
Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskeskust Norra välisminister Jonas Gahr Store,
Norra suursaadik Eestis Stein Vegard Hagen ja Eesti Vabariigi rahandusminister
Ivari Padar. Külaskäik on seotud toetusprojektiga, mille kogumaksumuseks on 20
miljonit krooni.

Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) juhatuse esimehe Boris Kirdi sõnul oli Norra finantsmehhanismi poolt rahastatavate eelisvaldkondade hulgas nakkushaiguste leviku vältimine ja senisest parem ravimine ja suurenenud valmisolek bioterrorismiks ja epideemiateks. Lisaks finantseeris Norra valitsus LTKH-d kahe endoskoopide pesumasina soetamist.

Haigla pressiteenistuse teatel käigus ehitatakse projekti käigus välja kaasaja nõuetele vastav ventilatsioonisüsteem, uuendatakse vee-, kanalistasiooni- ja küttesüsteemi, samuti rekonstrueeritakse haiglahoone elektrisüsteem ja antakse värske nägu IV, III ja osaliselt II korrusele ka üldehituslikust aspektist.

Kirt ütleb, et eesolevad muudatused parendavad ilmselgelt nii patsientide kui ka personali olmetingimusi, palatitesse kavandatakse näiteks tualettruume koos duššiga.

AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Nakkuskeskus on vabariigis suurim nakkushaigusi raviv ja 24 tunnist infektsioonhaiguste eriala pidevat valvet omav haigla. Kaasaegne, renoveeritud Nakkuskeskus on patsientide käsutuses täies mahus 2009. aasta aprillis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.