Ravimite käibemaksu võimalik tõus tekitab jätkuvalt vastuseisu

Eile võtsid selle vastu sõna Puuetega
Inimeste Koda ja endine sotsiaalminister Jaak Aab.

Puuetega inimesi esindav ühendus saatis peaminister Andrus Ansipile, sotsiaalminister Maret Maripuule, rahandusminister Ivari Padarile, riigikogu esimehele Ene Ergmale, sotsiaalkomisjoni esimehele Heljo Pikhofile ja rahanduskomisjoni juhile Jürgen Ligile avaliku kirja, milles kutsus valitsust mitte tõstma ravimite käibemaksu, vahendas Järva Teataja.

Koos patsientide esindusühingu ja patsientide nõukojaga saadetud kirjas teatas koda, et ravimite käibemaksu tõstmine suurendaks veelgi patsientide ja puuetega inimeste omaosalust tervishoius, mis on juba praegu üks kõrgeimaid Euroopas.

Ühendused lisasid, et maksumäära tõstmine halvendaks tervishoiuteenuste kättesaadavust, mis tooks kaasa seni kontrolli all hoitud krooniliste haiguste ägenemise, uute haiguste ravimata jätmise ja muu sellise.

Ühendused nentisid, et käibemaksu tõstmine seaks eriti raskesse olukorda kõik puudega ja kroonilisi haigusi põdevad inimesed, kelle jaoks on ravimitel elutähtis roll.

Nad lisasid, et eelarve alalaekumisest tingitud maksutõstmise kava võib suurendada kaudseid tervishoiukulusid, mis survestaks ravikindlustuse eelarvet ning avaldaks negatiivset mõju majanduskasvule.

Opositsioonilisse keskerakonda kuuluv Jaak Aab leidis samuti, et ravimite käibemaksu tõus süvendab majanduslangust veelgi. “Juhul kui ravimid muutuvad veelgi kallimaks, kui nad täna on, pole varsti inimesi, kellele oleks vaja sotsiaaltoetusi ja pensione maksta,” ütles Aab.

Aabi sõnul on Eesti elanike tervisenäitajad niigi palju halvemad kui enamikus Euroopa riikides keskmiselt. “Kehv tervis piirab aga töötamisvõimalusi,” lisas endine sotsiaalminister Aab.

Varem on ravimite käibemaksu vastu olnud Eesti Arstide Liit ja valitsusliitu kuuluvad sotsiaaldemokraadid.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.