Tartus avatakse siirdemeditsiini tippkeskus

Täna alustab Tartu Ülikooli biomeedikumis
tööd mitmeid ravivaldkondi ühendav siirdemeditsiini tippkeskus.

Keskuse ülesandeks on meditsiiniliste uuringute käigus kogutud uus teadmine rutem praktikasse rakendada, kirjutas Tartu Postimees.

Tippkeskuse juhi professor Eero Vasara sõnul näitab maailmapraktika, et meditsiiniliste alusuuringute käigus tehtud avastused jõuavad kliinilisse praktikasse suure viiteajaga.

«Siirdeuuringute käigus seevastu kaasatakse kliinilises valdkonnas tegutsevad teadlased tööprotsessi võimalikult varakult, et tehtud avastusi saaks kiiremini abivajavate inimeste heaks rakendada,» selgitas Vasar.

Avatava neuroimmunoloogia siirdeuuringute tippkeskuse moodustavad kuus Tartu Ülikooli arstiteaduskonna uurimisrühma, mis tegelevad närvisüsteemi ja immuunsüsteemi vaheliste seoste uurimisega ning otsivad võimalusi, kuidas uusi teadmisi inimeste ravimisel kasutada.

Keskus on saanud rahvusvahelise tunnustuse. Käesoleva aasta juunis otsustas sihtasutus Archimedes toetada Tartus avatavat keskust 77,7 miljoni krooniga Euroopa regionaalarengu fondist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Kas senistel tegijatel peaks olema haigekassa lepingule eelisõigus?

 • Jah
  36% (16)
  36% (16)
 • Ei
  33% (15)
  33% (15)
 • Raviaha peaks liikuma patsiendiga kaasa
  31% (14)
  31% (14)

Vastanuid: 45

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.