Uurimus: õhusaaste võib tõsta pimesoolepõletiku riski

USA teadlaste sõnul võib õhusaaste
suurendada pimesoolepõletiku tekke riski.

Kui pimesooles tekib põletik, tuleb see lõhkemise vältimiseks kirurgiliselt eemaldada, vastasel juhul võib see patsiendi elu ohtu seada. Värskest uurimusest selgus, et kõige enam pimesoolepatsiente hospitaliseeritakse siis, kui õhusaaste on kõige suurem, vahendab Tarbija24 BBC'd.

Ameerika gastroenteroloogia konverentsil esitletud uurimuse autorid arvavad, et õhusaaste tõstab lihtsalt kudede põletikuliste reaktsioonide riski.

Calgary ülikooli meeskond uuris enam kui 45 000 1999. ja 2006. aasta vahel pimesoolepõletiku tõttu hospitaliseeritud täiskasvanu andmeid.

Nad leidsid, et kõrge osooni kontsentratsiooniga päevadel oli inimeste pimesoolepõletikuga haiglasse sattumise tõenäosus 15 protsenti suurem kui madala osooni kontsentratsiooniga päevadel.

Analoogsed tulemused saadi ka väävel- ja lämmastikdioksiidi ning väikeste tolmuosakeste kohta, kuigi seos ei olnud nii ilmne kui osooni puhul.

Kõige tugevam seos õhusaastega ilmnes suvekuudel, kui inimesed veedavad suurema osa ajast õues.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.