Keila haigla müüakse kogenud investorile

Regionaalhaigla nõukogu liikme Rain
Rosimannuse sõnul soovib Põhja-Eesti Regionaalhaigla võõrandada Keila haiglat
investorile, kes omaks kogemust ja valmisolekut arendada hoolekande ja
hooldusravi valdkondi Keilas.

"Käesoleva aasta suvel andis Vabariigi Valitsus Põhja-Eesti Regionaalhaiglale volitused Keila haigla baasil Regionaalhaigla tütarettevõtte AS Keila Ravikeskus moodustamiseks ning selle võõrandamiseks strateegilisele investorile," kommenteeris Rosimannus. Viimaste kuude jooksul on juhatus tema sõnul koostöös auditi- ja ärinõustamisfirmaga Ernst Young teinud ettevalmistustöid protsessi käivitamiseks. "18. oktoobriks soovitakse kaardistada huviliste ring, kellega läbirääkimisi alustada," kinnitas Rosimannus ja lisas, et edasine protsess võib aega võtta kuni pool aastat.

"Iga aastaga suureneb vajadus nii hooldusravi kui ka hoolekande teenuste järele," kommenteeris Rosimannus vajadust tagada tervishoiuteenuste osutamise jätkusuutlikkus Keilas. Ta lisas, et investor peaks suutma leida rakendust hoone kasutamata pinnale ja omama vahendeid investeeringuteks. "Arvestades Keila haigla asukohta ja lähedust Tallinnale, arvame, et see oleks sobilik koht nende teenuste arendamiseks," lisas ta.

Keila haiglahoone vajab põhjalikku rekonstrueerimist ja investeeringuid, milleks täna Regionaalhaiglal võimekus puudub. Piirkondliku haiglana on Põhja-Eesti Regionaalhaigla esmaseks kohustuseks tagada kõrgeima etapi ravi kättesaadavus. "Sellest lähtuvalt on Regionaalhaigla seadnud üheks strateegiliseks eesmärgiks eelkõige aktiivravi pakkuva Mustamäe haiglalinnaku väljaarendamise," kinnitas PERHi nõukogu liige.

Alates 06.10 väljastab Keila haigla müügi läbiviijaks olev auditi- ja ärinõustamisfirma Ernst Young asjast huvitatud investoritele infot edasise protsessi kohta.


Loe lisaks 14.10. ilmunud Meditsiiniuudiste paberlehest

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.