Perearstid kutsuvad vanureid gripivaktsiini uuringutele

Seni kasutusel olevad gripivaktsiinid
kaitsevad paremini noori kui vanemaid inimesi.

Sellepärast on välja töötatud uus tõhustatud toimega gripivaktsiin nimega FLU-NG (New Generation – uus põlvkond) spetsiaalselt vanematele inimestele vanuses 65 aastat ja üle selle. Vaktsiini on lisatud varasematega võrreldes täiendavad komponendid, kirjutab Valgamaalane.

Käimas ongi teaduslik uuring, mille eesmärk on võrrelda uue põlvkonna gripivaktsiini FLU-NG tõhusust gripi vältimisel vaktsiiniga Fluarix. Kui muidu tuleb vaktsiini eest ise maksta 100 krooni ringis, siis uuringute käigus on see üle 65aastastele tasuta.

Uuringut rahastavad sponsorid üle Euroopa ning inimestele makstakse kinni ka arstile pääsemiseks vajalikud transpordikulud.

Eestis on uut tüüpi vaktsiiniga kavas kaheaastase projekti raames vaktsineerida 2000 inimest, üle Euroopa 43 600. Teostajad on otsitud juhuvaliku alusel.

«Praegune gripivaktsiin ei mõju vanematele inimestele nii efektiivselt nagu noortele. Mõju on neile ainult 30–40 protsendi ulatuses,» selgitas Karula ja Taheva valla perearst Katrin Palover. Samas on just vanemaealisi tema kinnitusel eriti tähtis vaktsineerida, sest nad haigestuvad grippi kergemini. Ka tüsistused – kopsupõletik ja südamehaigused – on neil kergemad tulema ning ägeneda võivad luu- ja liigesehaigusedki.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.