Tulevane isa tegi arstile relvaähvarduse

Tulevane isa tahtis teada saada oma veel
sündimata lapse sugu ning kui talle seda ei avaldatud, siis lubas ta arsti
vastuvõtule relvastatult tulla.

Rootsis mõisteti kohtus tulevaselt isalt välja 4000 rootsi krooni (6280 eesti krooni) suurune summa, kuna ta lubas panna relva arsti meelekohta, kui too talle tulevase lapse sugu ei avalda.

Tulevased lapsevanemad tellisid amniotsenteesi uuringu, olles veendunud, et sellega saab teada ka tulevase lapse soo, vahendab The Local. Kuna paaril oli varasemalt juba rohkem kui üks tütar, siis ei tahtnud nad enam uut tüdrukut saada.

Varasemate raseduste ajal olid nad amniotsenteesi uuringuga saanud teada ka lapse soo. Vahepeal olid aga seadused muutunud ning tulevase lapse sugu oleks määratud vaid arsti nõudmisel.

Uuringu tulemuse kätesaamisel võttis tulevane isa koheselt ühendust naise arstiga. Vestluse käigus tunnistas isa, et ainukene põhjus testi tegemiseks oligi lapse soo teada saamine.

Arsti väitele, et amniotsenteesi ei tehta vaid soo kindlakstegemiseks, põrutas mees: „Mis oleks, kui ma tuleksin ja paneksin püstoli teie meelekohta?“

Hiljem sai arst ka oma isiklikule mobiiltelefonile kõne tulevaselt isalt, kes väitis, et teab, kus arst elab ning nõudis, et arst nende veel sündimata lapse soo kindlaks teeks.

Kohus otsustas, et nii mehe sõnad kui teos olid ähvardava iseloomuga.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.