Apteegikaanidest saab mitmekülgset terviseabi

Teadlased on avastanud, et apteegikaanide
kasulikkus ei seisne ainult aadrilaskmises, vaid loomake süstib inimese
organismi ka kasulikke aineid, eelkõige hirudiini. Ning nii kasutatakse neid
vereimejaid teatud haiguste raviks tänapäevalgi.

Hirudiini näol, mida kaanisülg sisaldab, on tegemist 65 aminohappejäägist koosneva valguga, mis blokeerib täielikult verehüübimises olulise trombiini toime, kirjutas Virumaa Teataja.

Eestiski on kaanidega ravimine üha populaarsust võitmas. Üks, kes Eestis tõbesid apteegikaanidega tohterdab, on Võrumaa mees Elmar Susi. Mees, kes on apteegikaane kasvatanud juba alates 1955. aastast, tõi lagedale suure hulga purke, milles igaühes verdimev elukas.

Purkidel on kirjas inimeste nimed ning ajad, kunas loomake viimati verd on imenud - tervistava seansi võib pärast viimast ette võtta uuesti umbes üheksa kuu pärast, püsiva tulemuse saavutamiseks tuleb kaane kasutada enamasti 5-7 korda.

Susi ütles, et kui kaanid inimese kehale kinnitatakse, hoitakse neid peal enamasti seni, kuni nad end ise lahti lasevad. Selleks ajaks on rõngasuss end pilgeni täis imenud.

Üks asi, mille puhul mees veel kaane kasutab, on see, kui lapse saamisega on probleeme. “Kõigepealt kaanid imevad, siis saab ülakorrusel asja ära ajada ja üheksa kuu pärast saadetakse lapse pilt,” naeris Susi.

Kaaniravi kasutati laialdaselt sajandeid tagasi eelkõige aadrilaskmise eesmärgil, kuid mitme tõve puhul kergendust toov ravimeetod on kasutusel ka tänapäeval.

Urmas Kokkasaar ning Mihkel Zilmer kirjutavad meditsiiniportaalis kliinik.ee avaldatud apteegikaane tutvustavas artiklis, et praegu kasutatakse kaane näiteks südame isheemiatõve, veenilaiendite, paistetuse, trombide, gangreeni, südame-veresoonkonna haiguste, infarkti, vererõhuprobleemide, tursete, põletike, liigesevalu, peavalu, naiste hormonaalsete häirete, impotentsuse ja unetuse raviks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.