Rakvere haigla uus maja ootab arste

Rakvere Haigla AS juhatuse esimees Rain
Seppingu sõnul on nüüdseks kõik haigla aktiivravi osakonnad uues majas ja
haigla arengus saab edasi liikuda mõeldes hooldus- ja taastusravi hoonele.

Lasteosakonna ehitamine uude haiglamajja läks maksma 2 miljonit krooni ja selle summa tasus haigla omavahenditest, teatas Rakvere Haigla.

Rain Sepping selgitas, et uues lasteosakonnas on ruumijaotus lahendatud nii, et lastele mingit ühist mängunurka pole ette nähtud. Ka on palatite uksed tavaliselt suletud, nii et väikesed patsiendid omavahel kokku ei puutukski. „Viirushaigused ei tohi siin levida,“ rõhutas Sepping.

Nüüdseks ühte majja saanud haigla kogu aktiivravi poolt iseloomustas haiglajuht kui ühele üldhaiglale jõukohast tegutsemist. Haiglal on sise-, kirurgia- sünnitus-, günekoloogia-, intensiivravi- ja lasteosakonnad. Seppingu sõnul on arstidega siiski probleem – näiteks oleks vaja juurde ühte sisearsti, samuti kirurgi.

Haiglajuht rääkis, et tegelikult on raviasutuse majandamine üsna suur probleem, sest ettearvamatust on tervishoius üldse palju. Enamus haigeid on plaanivälised, aga haigekassa nõuab ju mingit plaani, mille alusel raha eraldada „Näiteks sel kuulgi osutasime raviteenust rohkem, helistasin haigekassasse, aga sealt üteldi, et seda ülekulu välja ei maksta,“ selgitas haiglajuht. Vaid 20% Rakvere haigla patsientidest on plaanijärgsed, ülejäänud patsiendid aga kõik erakorralist abi vajavad haiged.

Järgmiseks tööks on uues majas liikumisteede korrastamine. „Meil eksivad inimesed koridoride rägastikus lihtsalt ära,“ sõnas Rain Sepping. „Edaspidi tuleb üks peasissepääs, kust inimesed pääsevad loogilisi käike pidi ja viitade juhatusel sihtkohani.“

Vanast haiglamajast oli plaan ehitada kuni 60-kohaline hooldus- ja taastusravi osakond. Täna aga uurivad eksperdid, kas odavam pole mitte ehitada hoopis uus hoone. „Praegu on haiglatel hoopis teised nõudmised kui mõni aastakümme tagasi,“ nentis Sepping. „Tihtipeale on uue maja ehitamine tunduvalt odavam kui vana renoveerimine.“

Uue maja ehitamiseks saaks toetust eurorahadest. Hoone maksumuseks kujuneks 40 miljonit krooni, omafinantseering oleks 25%.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.