Jüri Kaude: radioloogia õppetool on hädavajalik

Florida Ülikooli emeriitprofessor Jüri
Kaude pälvis Tartus aset leidnud Balti radioloogiakonverentsil
elutööpreemia ja valiti Eesti Radioloogia Ühingu auliikmeks.

"1990. aastate algul, vajas Eestis kõik ümber organiseerimist," meenutas Kaude. Abi oli vaja nii uue varustuse soetamisel kui ka radioloogiaalase väljaõppe organiseerimisel. Kaude tunnistas Postimees.ee´le, et radioloogia areng Eestis on teda rõõmustanud.

Kuna Tartu Ülikoolil ei ole oma radioloogia õppetooli, siis on Radioloogia Ühingul väljaõppe korraldamisel väga suured kohustused. Kaude avaldas lootust, et see olukord tulevikus muutub ja et Tartu Ülikool saab endale iseseisva radioloogia osakonna ja professuuri. "See on ääretult tähtis edaspidiseks radioloogia arenguks Eestis ja residentide väljaõppeks," märkis ta.

Kaude rääkis, et tal on plaanis Tallinna noore radioloog, Andrei Šamarini, Florida Ülikooli juurde uuringuid tegema tuua üheks aastaks. Eesmärgiks näidata, kuidas magenttomograafiga saab südame pärgveresooni jälgida. "Äkki saab tast tuelvikus Tartu Ülikoolile radioloogia professor. Mul on ta peale suured lootused," rääkis Kaude.

Jüri Kaude on sündinud Tartus ja lõpetanud 1940. aastal Treffneri gümnaasiumi. Tartus Ülikoolis jõudis ta kaks aastat arstiteadust õppida. Õpinguid jätkas ta Rootsis.

Rootsi, eriti aga Lund oli 1950. ja 1960. aastatel maailma radioloogia Meka. Lundi radiolooge kutsuti Kaude sõnul sageli välismaale. "Mind taheti värvata mitmele poole Ameerikasse, soostusin sellega alles 1967. aastal," meentutas Kaude.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.