Säästuaeg koorib haigeid

Euro kiire kasutuselevõtu nimel tahab
valitsus tõmmata 2009. aasta eelarvest maha vähemalt 2,5 miljardit krooni, mille
tõttu jääb haigekassa ilma ligi 500 miljonist kroonist.

Järjekordse kärpimisvooru muudab poliitikute jaoks pisut lihtsamaks peagi valmiv tuleva aasta tulude uus prognoos, mis kisub otsustavalt allapoole mitmeid maksulaekumisi, kirjutas Postimees. Rahandusministeerium tuleb 24. novembril välja ka korrigeeritud majanduskasvu ja SKT arvudega.

Loodetust märksa tagasihoidlikum sotsiaalmaksu laekumine tabab valusalt just haigekassat, mille13,74 miljardi krooni suurune eelarve võib kahaneda hinnanguliselt poole miljardi krooni võrra.

Haigekassast ei oldud eile valmis ütlema, kas ja kuidas hakkab nii suur kärbe mõjutama uuel aastal ravi kättesaadavust ja kvaliteeti.
Samas olid inimeste raviraha kohal rippuvad mustad pilved jutuks eelmisel haigekassa nõukogu koosolekul.

«Juba mõnda aega on selge, et eelmine rahandusministeeriumi prog shy;noos oli natuke liiga optimistlik. Praegu tegeletakse uute arvutustega. Riskistsenaarium valmib 28. novembriks,» ütles haigekassa pressiesindaja Evelin Koppel.

Võimalikud muudatused vajavad lisaks nõukogule, mida juhib sotsiaalminister Maret Maripuu, ka sel nädalal Ameerikas viibiva juhatuse esimehe Hannes Danilovi heakskiitu.

Haigekassa
2008. a eelarve 12, 49 mld kr
2009. a projekt 13, 74 mld kr


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.