Medicum laieneb Tartusse

Eesti suurim eraomanduses olev haiglavälise
arstiabi pakkuja AS Medicum avab reedel, 14. novembril Tartus Tasku
kaubanduskeskuse juures uue eri- ja perearstikeskuse.

Avatav arstikeskus on pärast Eesti taasiseseisvumist esimene spetsiaalselt selleks otstarbeks projekteeritud arstikeskus Tartus. Medicumi institutsionaalne investor ja omanik on Medicum Valduse OÜ. Suuremad omanikud Jaanus Vool ja Kalev Karu.

Medicum investeeris Tartu arstikeskuse rajamisse kokku 15 miljonit krooni. „Tartu Medicumi“ nime kandvas uues keskuses on kasutuses 1458 ruutmeetrit pinda, mis on ehitatud ja projekteeritud arstide vajadusi ja omavahelisi koostöövõimalusi silmas pidades. Tegemist on Tartu esimese spetsiaalselt meditsiinikeskuseks planeeritud uusehitusega pärast nõukogude aega.

Uus arstikeskus annab tööd kuuekümnele inimesele. Arstikeskuses teenindavad patsiente seitse perearsti, seitse hambaarsti ja 12 eriarsti, nende hulgas naistearst, naha- ja suguhaiguste arst, silmaarst, südamearst, psühhiaater, närviarst ning närvikirurg. Keskuses on protseduuride tuba, kus saavad verd anda ja muid vajalikke toiminguid läbi viia nii perearstide kui ka eriarstide patsiendid. Lisaks on kasutusel röntgen, mida saavad kasutada ka mujalt Medicumi suunatud patsiendid.

Patsiente on Tartu Medicumil hetkel 12 000. Arstikeskuse eesmärk on see number kahekordistada. „Meie keskuse patsientidena näeme nii Tartu linna kui selle lähiümbruse inimesi, kes peavad oluliseks kaasaegsete ravivõimaluste kättesaadavust,“ märkis Vask.

Tartu Medicumis arsti juurde aja kinnipanemiseks saab kasutada online-registreerimissüsteemi. Ka kogu patsientide kohta käiv meditsiiniline info on salvestatud Medicumi Infosüsteemi (MIS), mida võib pidada ka riigis juurutatava E-Tervise infosüsteemi minimudeliks. Medicumis on MIS olnud edukalt kasutuses alates septembrist 2002 ja pälvis 2007. aastal innovatsiooniauhinna. Medicumi senise praktika kohaselt eelistab interneti teel end arsti vastuvõtule registreerida juba 45% patsientidest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.