Saarma hobid on äri ja arstitöö

Fertilitase juht Ivo Saarma armastab
erameditsiini, kuna seal pole käsumajandust.

Saarma lehvib rahulolevalt mööda haigla koridore ja vestleb siin-seal mõne töötajaga või teda lennult püüdva asjamehega.
Mees võib selle aastaga rahul olla – kui varem võis keegi veel Fertilitase suuruses kahelda, siis sellest sügisest, pärast Viimsi Haigla ostu, on kindlalt tegemist Eesti suurima erahaiglaga.

Saarma leiab, et nad on erialade arvukuselt omanäolised terves Põhja-Euroopas, kuna enamasti piirdutakse vaid paari-kolme alaga. Samuti pakutakse sünnitusabi Euroopa erahaiglates väga harva.

Saarma on ladusa jutuga ning tema silmanurka eksib üsna sageli kaval säde. Ta räägib palju, kuid ei unusta end sugugi heietama. Erameditsiin ja meditsiin üldse ei ole talle töö, vaid pigem hobi, millega ta tegeleb rõõmuga.

Sellele tööpõllule siirdumiseks sai ta tõuke Soome haiglas töötades. Eestimaal oli siis aeg alles krooni tulekuks küps. „Läksin 1992. aastal Kotka lähedale Kuusankosken aluesairaalasse praktiseerima. See oli väike kohalik haigla, kus ometigi tehti keerulisi ortopeedilisi ja silmaoperatsioone. Seal töötas ka hästi varustatud sünnitusmaja günekoloogia osakonnaga,“ meenutab Saarma.

Loe lisa täna ilmuvast Meditsiiniuudiste ajalehest.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.