Ekspert: tõenäoliselt asutakse raviteenuseid piirama

Praxise tervishoiupoliitika programmi
direktor Ain Aaviskoo sõnul asub sotsiaalministeerium tõenäoliselt haigekassa
eelarveprobleeme lahendama raviteenuste piiramise kaudu.

"Kuulates ministri kommentaare, on jäänud mulje, et see on valitsev mõtteviis, kuidas püütakse olukorda lahendada," rääkis Aaviskoo Vikerraadiole antud intervjuus. Aaviksoo ennustab, et erasektori osakaal raviteenuste osutamises hakkab tõusma ning senisest paremat arstiabi saavad edaspidi need, kelle sissetulekud on suuremad, vahendas err.ee.

"Ravijärjekorrad pole olnud liiga pikad ning haigekassa eelarve on igal aastal tõusnud 13-18% ning kasvanud on ka teenuste hulk," põhjendas Aaviksoo tõika, et tervishoiuküsimus pole valimistel teravaks küsimuseks tõusnud.

Kui riigieelarve abil pole võimalik tervishoiu tulusid kasvatada, siis on Aaviksoo sõnul ilmselge, et kuskilt hakatakse midagi piirama. "On räägitud sellest, et osa töövõimetushüvitistest võiks minna tööandjate kanda. Keegi peab löögi enda peale võtma. Hea oleks, kui see löök ei tabaks kõige väetimaid," sõnas ta.

Maripuu: kõige olulisem on ravi kättesaadavus

Sotsiaalminister Maret Maripuu sõnul jätkub haigekassa eelarve arutelu alles 19. detsembril. Seni kaalutakse kõiki variante, kuidas eelarveauku täita. "Iga variandi puhul tuleb väga täpselt teada, mis mõjusid see endaga kaasa toob. Seetõttu on vara spekuleerida, kust midagi vähemaks võtta saab," märkis minister.

Maripuu sõnul on kõige olulisem, et ravi kättesaadavus ei väheneks. Haiguslehtede osas märkis minister, et rõhk tuleb panna sellele, et neid ei kuritarvitataks.

"Kõige suuremat abi näen, et jõustuks e-haigusleht, et saaks ajaliselt kontrollida, kas tegemist on tõepoolest haigusega või inimene vaatab spordivõistlusi."

Lisa kommentaar

  • Egle Raadik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.