Vähki suremine kasvab suure hooga

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO)
äsja ilmunud raporti kohaselt kahekordistub vähki suremus kahe aastakümnega.

Kui praegu on peamiseks surma põhjustajaks südame-veresoonkonna haigused, siis järgmisel aastal tõuseb esikohale juba vähk, tervishoiuorganisatsiooni värske raporti järgi, vahendas Tarbija24.

Peamiselt suureneb vähiohvrite arv arengumaades, enamasti suurema rahvaarvuga Hiinas ja Indias, kus vähiriski suurendavad pidevalt suurenev suitsetajate osakaal, ühekülgne toit, liigne soola tarbimine ja parasiitidelt saadud nakkused.

Jõukates maades surrakse just elustiilist tekkinud vähihaigustesse, mida põhjustavad rasvumine, vähene liikumine, kahjulikud toitumisharjumused.

Raporti kohaselt diagnoositakse sel aastal 12 miljonit uut vähijuhtumit, lisaks tõuseb vähki suremus seitsme miljoni inimeseni. WHO teatel võib 2030. aastal tõusta vähki haigestunud inimeste arv 75 miljoni inimeseni ja haigus nõuda kuni 17 miljonit inimelu.

WHO rahvusvahelise vähiuurimiskeskuse juht Peter Boyle'i sõnul kujuneb vähist tõsine probleem tervishoiussüsteemidele. Peamiselt puudutab see arengumaid, kus raviks ja selgitustöö tegemiseks on väiksemad rahalised võimalused.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.