Lätis on registreeritud üle 2800 hepatiidijuhtumi

Lätis on 8. detsembri seisuga
registreeritud juba 2864 A-viirushepatiidi haigusjuhtu,
tervisekaitseinspektsioon soovitab A-viirushepatiidi ohuga riikidesse reisimise
järel kuu aega jälgida oma tervislikku seisundit.

Tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete juht Iiris Saluri ütles, et lisaks Lätile on jätkuvalt potentsiaalse A-viirushepatiidi ohuga paikadeks mitmed päikesereiside sihtkohad nagu Maroko, Egiptus ja Lõuna-Aafrika Vabariik, samuti on käesoleval aastal olnud hepatiidipuhang Tšehhis.

Nakatumise vältimiseks soovitab tervisekaitseinspektsioon riskipiirkondadesse sõitjatel vaktsineerida ennast 4 nädalat enne reisi algust A-viirushepatiidi vastu ning pöörata erilist tähelepanu hügieeninõuete täitmisele ja tarbitava joogivee ning toidu ohutusele.

„Juhul kui inimesed ei ole vaktsineeritud, siis nad peaksid jälgima oma tervislikku seisundit vähemalt kuu aja jooksul pärast naasmist ja sümptomite esinemisel koheselt pöörduma arsti poole, ning kindlasti informeerima ka arsti oma eelnevast reisimisest,“ ütles Saluri.

Läti domineeris hepatiidiepideemia algperioodil haigestumine süstivate narkomaanide hulgas (kinnitatud haigusjuhtude üldarv aasta algusest - 133). Suurim toidukaudne puhang 47 haigusjuhuga esines ühe Riia restorani külastajate hulgas, restoran on praeguseks suletud. Novembri seisuga on kaheksa Läti haigusjuhtu lõppenud surmaga. Eestis on käesoleva aasta 11 kuuga registreeritud 11 A-viirushepatiidi juhtu, neist kaheksal juhul toimus nakatumine väljaspool Eestit (sh kuuel juhul Lätis, üks Marokos ja üks Lõuna-Aafrikas).

Hepatiit on tõsine ülemaailmne terviseprobleem. Kuigi paljud A- hepatiidi juhud jäävad sümptomite puudumise tõttu avastamata, on Maailma Tervishoiuorganisatsioon andnud teada, et igal aastal esineb vähemalt 1,5 miljonit haigusjuhtu. Ligikaudu 2 miljardit inimest maailmas on nakatunud hepatiit B viirusega ning neist umbes 250 miljonit on kroonilised viiruse kandjad. Ligikaudu 500 000 kuni 1 miljonit inimest sureb aastas hepatiit B-ga seotud haiguse tõttu.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.