Tõkkepuud segavad kiirabi tööd

Tootmishoonete ja majade juurde paigutatud
tõkkepuud takistavad kiirabibrigaadide tööd - auto seismine tõkkepuu taga võib
abivajajale kurjasti kätte maksta.

Eelmisel nädalal tekkis Jeld-Wen Eesti ASi kutsutud kiirabil suletud tõkkepuu tõttu raskusi puiduettevõtte territooriumile ja hiljem sealt välja pääsemisega, kirjutas Virumaa Teataja.

Ida-Eesti päästekeskuse päästetööde teenistuse juhi asetäitja Heigo Olu kinnitusel tõkestatud tee tõttu abi osutamata ei jää. Kas tõke eemaldatakse või avatakse, sõltub konkreetsest olukorrast. Siiski peab omanik sellisel juhul arvestama, et abi saabumine võib viibida.

Päästeteenistuse tegutsemist reguleerib päästeseadus, mille §i 16 järgi on päästetööde juhil õigus anda korraldusi siseneda päästetööde tegemiseks mis tahes territooriumile ning avada selleks uksi, aknaid ja muid konstruktsioone, samuti lammutustööde tegemise, puude maharaiumise jne korraldusi.

Tekitatud kahju loetakse sel juhul õnnetusest põhjustatud kahjuks.

Kiirabitöötajatel niisugust õigust pole. Ja kui ei õnnestu leida inimest, kes avab mingi tõkkepuu, tuleb neil ilmast hoolimata transportida haiget kanderaamil vahel kümneid meetreid.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.